CIO Genç Yetenek Ödülü Cihan Sügür’e: Bilişim uzmanı, sosyal medya aktivisti, Midu’nun kurucusu

CIO Genç Yetenek Ödülü Cihan Sügür’e: Bilişim uzmanı, sosyal medya aktivisti, Midu’nun kurucusu

Dünya otomotiv devlerinden Porsche AG’de enformasyon teknolojileri (IT) talep departmanı yöneticisi olarak görev yapan Cihan Sügür, bu yılki CIO Genç Yetenek Ödülü’nü kazanan isim oldu.

Aynı zamanda  sosyal medya aktivisti, “Birlikteki Müslümanlar” MiDu’nun kurucusu da olan İT uzmanı Sügür sevincini şöyle getirdi:

“Ödül ve WHU’nun tam bursu kariyerimde en büyük sevinç ve onur oldu. CIO Mattias Ulbrich’e beni cesaretlendirdiği ve yeteneklerime inandığı için çok minnettarım. Yeni şeyler öğrenmek ve bu bilgileri doğrudan Porsche’de dijital dönüşümde kullanmak için sabırsızlanıyorum. Mütevazı bir şekilde, ama tam gaz ve tutkuyla yola devam.” 

CIO dergisinde yer alan habere göre CIO Vakfı ve COO/CPO İDG  Mütevelli Heyeti Başkanı Stefan Huegel Dortmund doğumlu 30 yaşındaki Cihan Sügür’e ödülün mesleki başarıları, Porsche AG’deki iş ve dijitalleşmedeki itici güç olan IT’nin rolü üzerine vizyonu dolayısıyla verildiğini belirtti ve Cihan Sügür ile CIO’su Matthias Ulbrich’i tebrik ettiğini belirtti. 

CIO Vakfı ve CIO Dergisi, 2011’den beri CIO Genç Yetenek Ödülü’nü düzenliyor. Ödülü kazananlar ve finalistler, mesleki hayatlarına eşlik eden WHU-Otto Beisheim İdari bilimler Okulu’nda tam ve yarı zamanlı burslar alıyorlar. 

Cihan Sügür, Santa Barbara (ABD)  ve İstanbul’da İşletme Bilişimi alanında çifte diploma aldı. Daha önce ise 20 farklı ülkede IBM, Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) ve Olympus Europa’da önde gelen teknolojilerde yönetici olarak görev aldı. Aynı zamanda Hıristiyan Demokrat Birlik ( CDU) partisi üyesi de olan Cihan Sügür, parti bünyesinde “Birlikteki Müslümanlar” (MiDu)grubunu da kurdu. 

+49 – STUTTGART

FOTO: cihansugur.de

HABERE YORUM KAT