Cezaevindeki Dilan Polat: Keşke hiç yapmasaydım pişmanım

Cezaevindeki Dilan Polat: Keşke hiç yapmasaydım pişmanım

Sosyal medyadaki ifşaların ardından karapara aklama, vergi kaçırma ve birçok suçtan eşi Engin Polat'la birlikte tutuklanan Dilan Polat, yaşananların iftira olduğunu savundu. Polat, çok üzüldüğünü ve artık dayanamadığını ifade etti.

Sosyal medyada lüks yaşamlarından görüntüleri dikkat çeken ve haklarındaki ifşaatların ardından MASAK takibine takılan Engin Polat ve Dilan Polat çifti, karapara aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

Habertürk TV, cezaevindeki Dilan Polat'la avukatı aracılığıyla röportaj gerçekleştirdi.

İşte o röportaj:

Suçlamalar arka arkaya sıraladık, bu suçlamalar hakkında neler söyleyecek?

"Hayatımda kara paranın ne olduğunu bilmiyorum. Biz çalışarak kazandık. Biz kozmetik ürünü imalatı ithalatı da yapmıyoruz. Uyuşturucu konusu da iftiradır. Ne kara para ne bahis ne de uyuşturucu suçu değil. Bunların tamamı iftira ve bu iftiralara artık dayanamıyorum.

Banu Parlak ile bir bağlantınız var mı? Dükkanlarının kurşunlanması olayı hakkında ne diyor?

Banu Parlak olayının bir komplo olduğu çok net. Bahsi geçen kişileri hayatımda hiç ama hiç tanımadım. Banu’nun da çocuğu var insan böyle bir iftirayı bir anneye nasıl atar. Bu konu ile hiçbir ilgimiz yok.

Gösterişli paylaşımlarının başını yaktığı konusu ile ilgili neler düşünüyor?

Kötü niyetli insanların bunlarını kullandığını düşünsem de kısmen haklılar. O paylaşımlar takipçilerim için yapıldı. Gündelik hayatımı yansıtmamaktaydı. Ama keşke hiç yapmasaydım ve pişmanım.

Takipçileri Dilan Polat tutuklanınca çocuklara ne olacak demişti. Son tahlilde kayınvalidenin ve bakıcının çocuklarla ilgilendiğini duymuştuk. Şimdi bakıcı sınır dışı oldu. Çocuklara kim bakıyor?

Çocukların bakımı ile babaanne ilgileniyor. Dışarıdaki işlerini tanıdıklar ve dostlar tarafından yürütülüyor. Çok acı çekiyorum. Nilda’ya adaletin yerini bulacağını anlatıyorum. Şule için çok üzüldüm.

Mal varılığını kaybettiğini düşünüyor mu? mal varlığına yeniden sahip olabileceğine inancı var mı?

Suçsuz olduğu için mal varlıklarını kaybettiğini düşünmüyor. Yargılama sonunda kendilerini iade edileceğini söylüyor. Mal varlığının şu an benim için bir önemi yok. Tek amacım çocuklarıma kavuşmak.

Eşi ve kardeşi de tutuklu onlarla nasıl haberleşiyor? Ayrıca cezaevinde kavga ettiler, fenalaştı gibi haberler çıktı. Bunlarla ilgili ne söylüyor? Televizyon izliyorlar mı?

Eşim ile haftada 1 gün telefonla konuşuyoruz. Her gün ağlıyorum. Ailemi her gün özlüyorum, Allah’a her gün dua ediyorum. Hiç iyi değilim, hastalanmaktan korkuyorum. İftira içerikli haberleri görünce çok üzülüyorum. Kardeşi ile de aynı koğuştalar.

Şampiyonlar ligi fotoğrafı hakkında neler düşünüyor?

Bu kişilerden sadece dördü benim franchise anlaşmam olan kişiler. Bunun dışında bunlarla ticari vs bağlantım yok. Masadaki herkes için çok üzüldüm. Yıllar önce arkadaş ortamında çekilen fotoğrafın yalan haberler oluşturmasına çok üzülüyorum. Bu kişilerle başka bir bağlantım yoktur."

HABERE YORUM KAT