Cerebral Palsy’li yazar Duru Oğuz: “Bir dokunsanız çok şey kazanacaksınız!”

Cerebral Palsy’li yazar Duru Oğuz: “Bir dokunsanız çok şey kazanacaksınız!”

‘Duru’nun Günlükleri’ ve ‘Üçüz Civcivler’ isimli kitapları ile tanınan 18 yaşındaki Cerebral Palsy’li yazar Duru Oğuz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yaptığı paylaşım ile herkesi duygulandırdı.

Çanakkale de yaşayan aslen Kırklareli-Pehlivanköy ilçesinden olan Cerebral Palsy’li Duru Oğuz, başarıdan başarıya koşarken 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde paylaşımda bulundu. Oğuz'un yazdığı cümleler herkesi duygulandırdı.

Genç yazar Oğuz, paylaştığı mesajında, ” ‘Yıldızlara bakmak zor değildir tabi ki görebilirseniz’ cümlemle tanıyan kişiler var beni. Kimi zaman bir yıldız kimi zaman bir masal perisi olarak görenler de var. Çeşitli masallar yazıyorum! En çok da sizin bilmediklerinizi, taslak halinde olanlar seviyorum! Yanlış anlaşılmasın ama yazılarımı ben gerçek dünyamızdan daha çok seviyorum! Bir sürü değişiklik yapılmasına imkan veren bir hayal gücümüz var çünkü. Yazarlar beni anladı! Buna bir meslek der misiniz, bilmiyorum ama bence gerçek hayatla çok iyi bağdaştırabileceğimiz bir oyun gibi” ifadelerini kullandı.

“Engelsizler Günü kutlu olsun”

Duru Oğuz mesajına şu cümleler ile devam etti: “Hepimiz birçok olay yaşıyoruz. İyi kötü kimimiz yürüyemiyor, kimimiz konuşamıyor, kimimizin gözleri uykuya dalabiliyor, kimimiz ise zihninde maceralar yaşayabiliyor aslında bu farklılıklarımıza rağmen bizim hayatımıza bir girseniz, bir dokunsanız çok şey kazanacaksınız! Merak etmeyin haberiniz bile olmayacak bir özel çocuğu ne kadar mutlu ettiğinizden ya da eğer bir şey yaptıysanız ne kadar üzdüğünüzden. Ancak gerçek sevgiyi bizim kalplerimize dokunduğunuzda anlarsınız. Dünya Engelsizler Günü kutlu olsun.”

Artı49 Haber Merkezi

Fotoğraf: TRT HABER

HABERE YORUM KAT