• BIST 106.926
 • Altın 151,429
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3287
 • Berlin 9 °C
 • Frankfurt 8 °C
 • Paris 13 °C
 • Ankara 4 °C
 • İstanbul 16 °C
 • İzmir 12 °C
 • Stockholm 1 °C

Canikli: Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü FETÖ'ye destektir

Canikli: Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü FETÖ'ye destektir
Başbakan Yardımcısı Canikli, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun 'adaleti bulmak' adı altında yaptığı yürüyüş de esasında Fetullahçı Terör Örgütü'ne bir destektir." dedi.

GİRESUN - Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nün Fetullahçı Terör Örgütü'ne destek olduğunu iddia etti.

Canikli, bir düğün salonunda organize edilen, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, özellikle 16 Nisan referandumundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağını söyledi.

Canikli, ülkenin birlik ve bütünlüğünü savunmanın iktidarı ve muhalefetiyle herkesin görevi olduğunu belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

"Yürüyüş esasında FETÖ'ye bir destektir"

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun 'adaleti bulmak' adı altında yaptığı yürüyüş de esasında Fetullahçı Terör Örgütüne bir destektir." diyen Canikli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkenin gizli kalması gereken bilgilerinin yayınlanması olayında, o bilgiler, o kişilere kim tarafından verildi? Kim tarafından sağlandı? Bu çok önemli bir sorudur. Herkes her şeyi söylüyor, 'adalet için' yürüdüklerini ifade ediyorlar. Başbakanımız, arkadaşlarımız da söyledi, adalet sokakta aranmaz, adaletin aranacağı yer bellidir. Daha da önemli olan, mahkemenin mahkum ettiği o milletvekiline esas itibarıyla bu bilgileri kim verdi? Devletin gizli kalması gereken, doğrudan güvenliğini etkileyen, casusluk faaliyetinde kullanılan bilgileri kim verdi? Er ya da geç bu da açığa çıkacaktır. Böyle bir hareketin savunulması mümkün değil. Verilen cezayı adaletsiz bulabilirsiniz, ağır bulabilirsiniz, olabilir ama onu da arama yönetimi bellidir. Onun dışında herkes kendi kafasına göre, 'Ben verilen bu kararı beğenmedim, dolayısıyla sokağa çıkıyorum, ben öyle yapacağım.' dediği anda bu ülkede yaşanmaz, kaos ortaya çıkar."

"On binlerce insan katledilmek istendi o zaman yürüdünüz mü?"

Canikli, mahkemelerin verdiği kararlar karşısında kişilerin haklarını arama kurallarının belli ve herkes için geçerli olduğunu dile getirerek, "Milletvekilleri için de ana muhalefet partisinin genel başkanı için de geçerlidir. Hiç kimsenin ayrıcalığı yok, olamaz. Hem bir taraftan mahkemeyi baskı altına alarak kararı değiştirmeye çalışıyorsunuz hem de aynı zamanda Fetullahçı Terör Örgütü'nün esas itibarıyla operasyonu olan bu casusluk faaliyetine destek veriyorsunuz. Bu yürüyüşün anlamı bu, böyle okumak gerekiyor." dedi.

"Şehitlerimiz için yürüdünüz mü?, 15 Temmuz'da bu ülkenin birlik ve bütünlüğü ortadan kaldırılmak ve iç savaş çıkarılmak istendi. Binlerce, on binlerce insan katledilmek istendi o zaman yürüdünüz mü?" diye soran Canikli, şunları söyledi:

"Sayın Kılıçdaroğlu, o zaman kaçtınız. Gün o gündü, yürümenin zamanı o zamandı, kendini göstermenin, gerçekten bu milletin dirliğini tehdit edenlere karşı mücadele etme zamanı o gündü. Tankların üzerine çıkma günü o gündü, ama siz ne yaptınız? Tankların yanından savuştunuz. Öyle olmaz, şimdi bu yolla yeniden sokaklar hareketlendirilmeye, bu ülkenin barışı ortadan kaldırılmaya, kardeşliği dinamitlenmeye çalışılıyor. Elbette buna müsaade etmez bu millet. Boşuna uğraşıyorlar ama amaç bu. Sokağa çıktığınız anda ve herkesi sokağa davet ettiğiniz anda bunun anlamı çok farklıdır. Bunun anlamı barışı, düzeni, sistemi ortadan kaldırmaya çalışmaktır. Elbette bu millet buna müsaade etmedi, bugüne kadar sayısız kereler saldırılarla karşı karşıya kaldı ve hepsinde de gereğini yaptı."

Canikli, terör örgütlerinin bu gibi dönemleri beklediğini vurgulayarak, "Onlar ellerini ovuşturuyorlar şimdi. Dumanlı havayı severler yani özellikle kalabalıkların, insanların toplu şekilde nizama, kurallara aykırı bir şekilde sokağa davet edilmesinde terör örgütleri er veya geç devreye girer. Biz bunları geçmişte, mesela Gezi olaylarında gördük." şeklinde konuştu.

"Esas o korktukları olayların ortaya çıkmasını engellemeye mi çalıyorlar?"

"Zaman zaman aklımıza da geliyor acaba Sayın Kılıçdaroğlu'nun ve destek verenlerin başka korkuları mı var?" ifadesini kullanan Canikli, "Onu mu acaba şimdiden kapatmaya çalışıyorlar. Esas o korktukları olayların ortaya çıkmasını engellemeye mi çalıyorlar? İnşallah öyle bir şey yoktur, temenni etmiyoruz ama dediğim gibi, hiçbir hakikat uzun süre kapatılamaz, kamufle edilemez, ortadan kaldırılamaz" dedi.

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Tel : +49 (0) 615098 03 04 Faks : +49 (0) 615098 03 05