Çamaşır makinelerinde biriken bakterileri yok etmek için birkaç pratik fikir

Çamaşır makinelerinde biriken bakterileri yok etmek için birkaç pratik fikir

İşte çamaşır makinelerinde biriken bakterileri yok etmek için uzun süreli birkaç çözüm...

Çamaşır makinelerinde çoğunlukla düzenli temizlenmemeleri nedeniyle kalıcı ve rahatsız edici kokular meydana gelebilir. Bu kokuların küfe bağlı olma olasolığı yüksektir ve çamaşırlarınızı küf sporlarının yayıldığı bir makinede kaç defa yıkarsanız yıkayın, çıktıklarında temiz bir kokuya sahip olamayacaklardır. Bu tarz makinelerde yıkanan giysiler ciltte tahriş oluşumu ve alerjiye de sebebiyet verebilir.

Başarılı bir çamaşır makinesi temizliği için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz...

Bulaşık makinesi tableti: Makineniz boşken tamburuna bir tablet yerleştirin. 60 derecede yıkama ayarına getirin. Program bittiğinde kapağı açın, deterjan çekmecesini de çıkararak hava almasını ve iyice kurumasını sağlayın. Makinenizdeki türlü kalıntı ve bakteriler bu yolla temizlenecektir.

Elle temizleme: Önceden nemlendirdiğiniz bir bezin üzerine sirke dökün. Lastik contaları ve lombozu iyice silin. Çekmeceyi çıkararak sünger ve bulaşık deterjanı yardımıyla bölmeyi temizleyin, ardından ılık suyla durulayın. Bu işlemlerin ardından çamaşır suyu içeren toz deterjanla makineyi çalıştırın. Bu işlem aynı zamanda makinenizin dezenfekte olmasına yardımcı olacaktır.

Koku önleyici temizlik işlemlerinde alternatif olarak karbonat, kabartma tozu veya limon da kullanılabilir. Ancak asit içeren sirke ve limon gibi asit içeren sıvıların kauçuk contaya zarar verme ihtimali olduğunu unutmayarak dikkatli kullanmaya özen gösterin.

ARTI49

HABERE YORUM KAT