Bunu söyleyen AK Partili Belediye Başkanı: Affedersiniz Alevi

Bunu söyleyen AK Partili Belediye Başkanı: Affedersiniz Alevi

Yıl 2024 ama hala toplum ötekileştiriliyor. Aleviler yaşadıkları onca acıya rağmen hala hedefe konuyor. Hatay'ın Hassa ilçesinde belediye başkanlığı seçimini kazanan AK Partili Selahattin Çolak’ın Alevilere yönelik sözleri tepki çekti.

AK Parti'nin Hassa Belediye Başkanlığı'nı kazanan Selahattin Çolak, seçim sonrası yaptığı konuşmada Alevi yurttaşları hedef gösterdi.

Çolak, "Samandağ, Arsuz, Defne blok olarak oraya geçti. Bizim içimizde de var Samandağlılar onlara da yazıklar olsun. Biz milliyetçi, muhafazakar insanlar olarak Samandağ'ın Alevi'si afedersin blok gidiyor, neredeyse yüzde 100. Onlarla da yarın bir gün hesaplaşacağız" dedi.

AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan, seçimde Hassa Belediye Başkanlığı’nı kazanan Selahattin Çolak’ın kullandığı ifadeler nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Erdoğan, “Hassa Belediye başkan adayı Selahattin Çolak, Hassa ilçesinde bir konuşma esnasında sarf ettiği ifadeler nedeniyle partimiz tarafından disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da AK Parti olarak toplumumuzun her kesimini kucaklayan siyaset anlayışımızdan ve dilimizden asla taviz vermeyeceğimizi ifade eder, Hatay’ımızın kadim hoşgörü ve kardeşlik iklimini hassasiyetle koruyacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla bildiririz” dedi.

gklhrhvw4aavtrj.jpg

HABERE YORUM KAT