Bu ülkeler size topraklarında yaşamanız için para teklif ediyor!

Bu ülkeler size topraklarında yaşamanız için para teklif ediyor!

Dünya genelinde birçok ülkenin, kalkınma ve büyüme için daha fazla nüfusa ihtiyaç duyduğu şehirler bulunuyor.

Dünya üzerinde sadece orada yaşamanız için size para veren şehirlerin olduğunu düşünmek gerçekten hayal gibi gelse de, böyle şehirler gerçekten mevcut. Üstelik bazı yerlerde, insanları bu şehirlerde yaşamaya ve çalışmaya teşvik etmek amacıyla oldukça cazip miktarlarda para ödemesi yapılan şehirler de mevcut.

İşte bu şehirlerden bazıları:

  1. Detroit, Michigan, ABD: "Dünya'nın Otomobil Başkenti" olarak anılan ve bir dönem ihtişamlı günleriyle özdeşleşen Detroit, şu anda yeniden canlanma sürecinde. Hükümet, "Challenge Detroit" adını verdiği bir program başlattı ve bu program kapsamında şehirde yaşamak ve çalışmak isteyen profesyonel kişilere 2,500 dolar ödeme yapılıyor.

  2. Alaska, ABD: Eğer kışı, kar manzaralarını ve sakin bir yaşamı seviyorsanız, Alaska'da yaşam size çok keyifli gelebilir. Hükümet, nüfusun düşüş gösterdiği bölgelerde yaşamak isteyen profesyonel kişilere özel bir fon sağlıyor. Tek şart ise en az bir yıl boyunca Alaska'da ikamet etmek.

  3. Saskatchewan, Kanada: Kanada'nın bu bölgesi, henüz kariyerlerinde ne yapacaklarına karar vermemiş, yakın zamanda mezun olmuş kişilere güzel bir fırsat sunuyor. Bu bölgede çalışan insanlara 7 yıl boyunca toplamda 20,000 Kanada doları ödeniyor.

  4. Niagara Şelaleleri, New York, ABD: Dünyanın en güzel ve etkileyici yerlerinden birinde yaşamak için para almak kulağa inanılmaz gelse de bu seçenek gerçek. Hükümet, şelalenin yakınında bulunan işlerde çalışan üniversite mezunlarına iki yıl boyunca 7,000 dolar ödeme yapıyor.

  5. Ponga, Asturias, İspanya: İspanya'nın kuzeydoğusunda bulunan bu muhteşem köy, ülkenin en eski yerleşim yerlerinden biri. Hükümet, genç yerleşimcileri cezbetmek ve yerel ekonomiyi güçlendirmek amacıyla buraya taşınan her çifte 3,000 Euro ödeme yapıyor. Ayrıca çiftlerin burada yaşarken sahip oldukları her çocuğa da 3,000 Euro veriliyor. Temiz bir çevreye sahip bu muhteşem güzellikteki yerde yaşamak oldukça büyük bir fırsat.

  6. Utrecht, Hollanda: Hollanda, sosyal ve beşeri bilimlerdeki derin uzmanlığıyla tanınan bir ülke. Şu anda yürütülen bir deneyin araştırma sorusu ise şehirde yaşayan insanlara 1,000 dolar verilmesinin ne gibi sonuçlar doğuracağı. Bu sorunun cevabını bulmak ve bilime katkı sağlamak amacıyla Utrecht'e taşınmayı düşünebilirsiniz.

  7. Curtis, Nebraska, ABD: Herkes en az bir kez yerel yönetimlerin yaşadıkları şehir için yeterli hizmet sunmadığından yakınmıştır. Küçük bir kasaba olan Curtis, Nebraska ise bu konuda bir çözüm sunuyor: Yerel altyapıyı ve kültürü geliştirmek amacıyla otoritelere bir fikir sunan insanlar, burada ücretsiz bir yerleşim alanı elde edebiliyorlar.

HABERE YORUM KAT