Bölgenin en büyüğü: Ostfildern’de gasilhane açıldı

Bölgenin en büyüğü: Ostfildern’de gasilhane açıldı

Federal Almanya'nın Stuttgart kenti yakınlarındaki Ostfildern beldesinde bölgenin en büyük tam donanımlı gasilhanesi açıldı. Gasilhanede iki yıkama bölümü ve morg bulunuyor.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Nuri Osmaniye Camisi’ndeki gasilhanede cenaze yakınlarının taziyeleri kabul edebileceği ve oturabileceği bölümler oluşturuldu. 

Yeni gasilhanenin Stuttgart bölgesinin ihtiyacını karşılayacağını söyleyen Ostfildern DİTİB Başkanı Yaşar Genç, “Gasilhanemiz sayesinde cenazelerimiz burada yıkanacak ve defnedilinceye kadar gasilhane içerisindeki morgda muhafaza edilecek. 115 araçlık park yeri ve 340 metrekarelik alana sahip modern bir gasilhane ile önemli bir ihtiyacı gidermiş olduk. Sosyal Dayanışma Merkezi’nin katkılarıyla paslanmaz çelikten döner teneşir masası, oturma alanları, otomatik yıkayabilir 6 kişilik morgu, alarm sistemi ile bölgenin en büyük gasilhanesini teşhir ettik” diye konuştu. 

“İNSANIMIZIN ACI GÜNÜNDE YANINDAYIZ”

Kurdele keserek gasilhanenin açılışını yapan DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen de, “Cenaze hizmetleri konusunda insanlarımızın acı günlerinde elimizden geldiğince yardımcı olabilmek adına bütün imkanlarımızla birlikte, fiziki şartların oluşturulması için birçok çalışmayı yerine getiriyoruz” diye konuştu.

Açılışa DİTİB Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek, DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanları Mustafa Akpınar (Düsseldorf), Musa Uzun (Stuttgart), Adem Dursun (Karlsruhe), Baden Württemberg Eyalet Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali İpek, Ostfildern DİTİB Nuri Osmaniye Camii yönetim kurulu ve kadın kolları üyeleri katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından gasilhane gezildi.

+49 – OSTFİLDERN

HABERE YORUM KAT