Bira kilo aldırır mı?

Bira kilo aldırır mı?

Almanya'da uzmanlar, biranın kilo aldırıp aldırmadığına ilişkin tartışmalara bir kez daha açıklık getirdi.

Almanya'nın en sık tüketilen alkollü içkilerden biri olan biranın kilo aldırdığına ilişkin yaygın algıya dair uzmanlardan açıklama geldi. Uzmanlar, alkolün yüksek kalori içeriğine sahip olduğuna ve dolayısıyla alkol içeren biranın da diğer alkollü içkiler gibi kilo aldırabileceğine işaret ediyor.

Ancak bu tek başına bira tüketmekle alakalı değil.

Yarım litre birada yaklaşık olarak 215 kalori bulunurken, özellikle göbek bölgesindeki yağlanma yalnızca bira tüketimine bağlı değil. Durum çoğunlukla beslenme ve yaşam tarzınızla alakalı.

AÇLIĞA NEDEN OLUYOR

İçki tüketiminin kilo almanıza neden olabilecek başka bir özelliği de acıkma hissi yaratmasıdır. Yoğun alkollü içki tüketimi genelde acıkmanıza ve daha çok yemek yeme arzusu duymanıza neden olur.

Alkol aldıktan yaklaşık bir ila iki saat sonra aç olduğunuzu fark edersiniz. Bunun nedeni vücudun önce alkolü parçalamasıdır. Bu da kan şekeri seviyesini düşürür ve açlığa yol açar. Bilim insanları ayrıca alkol tüketiminin iştahı teşvik eden beyin hücrelerini uyardığından da şüpheleniyor. Dolayısıyla açlık hissi tamamen doğal bir süreçtir.

ARTI49

HABERE YORUM KAT