Bir yıldızın batışı: “Star aşçı” Attila Hildmann’ı mahallede istemiyorlar

Bir yıldızın batışı: “Star aşçı” Attila Hildmann’ı mahallede istemiyorlar

Bir zamanlar herkes ona yaklaşmak, onunla poz vermek istiyordu. Ancak şimdi komplo teorisyenine, korona önlemleri karşıtına, Hitler savunucusuna dönüşen Attila Hildmann’a semtteki esnaf adeta savaş açtı. Hildmann’ı mahalleden göndermek istiyorlar.

Almanya’nın star vegan aşçısı Attila Hildmann şimdi tüm aşırı sağcı , korona tedbiri karşıtı söylemlerinin cezasını çekmeye hazırlanıyor.

Korona öncesinde bir ara Almanya’nın en popüler isimlerinden olan yıldız aşçı Attila Hildmann’ın şöhreti “kötü adam” olarak devam ediyor. Artık mahallesinde bile istenmeyen adama dönüştü.

Koronadan önce herkes onunla yan yana görünebilmek için mekânına koşuyor, “selfie” çektiriyordu. Korona önlemleri karşıtlarının ve aşırı sağcıların arasına katıldığından bu yana ise ülkenin en sevilmeyen simasına dönüştü. Başkent Berlin’de yaklaşık 100 işadamı ünlü aşçıya karşı harekete geçerek mahallesinden atılması için birlik kurdu.

“MAHALLEYE ZARAR VERİYOR”

Türk kökenli Attila  Hildmann’ın Schillerstrasse’deki barı yakınlarındaki Charlottenburg’da işletmesi bulunan Markus Reinefeld, Attila Hildmann’ın isminin ve işletmesinin adının medyada yayınlandığını görmek istemediklerini belirterek “Hildmann’ın takipçileriyle uğraşma endişemiz çok büyük. Saçma teorileri mahalleye zarar veriyor” dedi.

image001-1.png

Alman haftalık haber dergisi Focus’un haberine göre, Hildmann’ın restoran barına 3 sokak uzaklıktaki Kant Sineması’nın yöneticisi Reinefeld söz konusu birlik içinde yer aldığına işaret ederek , Hildmann’ı kamuoyunda ve internette yaptığı tuhaf açıklamaların kabul edilemez olduğunu belirtti. Reinefeld, Hildmann’ın şu sözüne de işaret etti: “Hitler, komünist Merkel’e kıyasla bir nimetti, çünkü Merkel  Gates ile birlikte yedi milyar insana karşı küresel bir soykırım planlıyor.”

“KENDİSİ DE ÇOKKÜLTÜRLÜ TOPLUMUN PARÇASI”

Charlottenburg’daki yaşamın her şeyden önce kozmopolit olduğunu söyleyen Reinefeld,  “Hildmann’ın kendisi de bu çokkültürlü toplumun bir parçası. Korona krizinin başlangıcında, içindeki bir şey aniden kırılmış olmalı. Artık pek çok kişi onu burada görmek istemiyor. Hildmann’ın restoranına komşu olanlar açıkça tacize uğruyorlar. Taktıkları maskeleri çıkarmaları isteniyor, çıkarmayanlar ıslıklanıyor, yuhalanıyor.  Oysa Hildmann eskiden komşularına elleriyle hazırladığı yemekleri götürürdü. İnanılmaz derecede iyi yemek yapıyor ve mükemmel vegan ürünler üretiyor. Ama kafasında bir şalter indi ve o andan itibaren de artık tanınmaz halde” diye konuştu.

image002-4.jpg

Bir zamanlar herkes ona yaklaşmak, onunla poz vermek istiyordu. Ancak şimdi komplo teorisyenine, korona önlemleri karşıtına, Hitler savunucusuna dönüşen Attila Hildmann’a semtteki esnaf adeta savaş açtı. Hildmann’ı mahalleden göndermek istiyorlar

Almanya’nın star vegan aşçısı Attila Hildmann şimdi tüm aşırı sağcı , korona tedbiri karşıtı söylemlerinin cezasını çekmeye hazırlanıyor.

FEMİNİSTLER MEKANIN ÖNÜNDE EYLEM YAPIYOR

Öte yandan iş insanlarının yanı sıra Attila Hildmann’a karşı imza toplayanlar arasında “Feminist Antifaşist Gençlik Örgütü Charlottenburg” gibi bazı girişimler de yer alıyor. Grup, “Mahallemizde Neonazilere Yer  Yok” sloganıyla Hildmann’ın restoranı önünde konserler veriyor ve konuşmalar yapıyor, gösteriler düzenliyor.

+49 – BERLİN

HABERE YORUM KAT
1 Yorum