Binance, Almanya’dan lisans almak için başvuru yaptı

Binance, Almanya’dan lisans almak için başvuru yaptı

Binance, Fransa’da faaliyet lisansı aldıktan sonra şimdi operasyonlarını Almanya sınırlarına doğru genişletmek için lisans başvurusu yapacağını bildirdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bugün Hamburg’da düzenlenen Finance Forward konferansında lisans başvurusunun gündemlerinde olduğunu doğruladı. Bu gelişmenin yanında Binance CEO’su Şubat ayında Alman finansal denetçilerle görüşmeler yaptıkları haberlerini de doğruladı. Binance, Almanya’da işletme lisansı başvurusu hazırlığındayken diğer yandan da ülkede uyumluluk ve finansal ürün politikaları konusunda tecrübeli isimleri de bünyesine katmak için girişimlere başladı.

Binance, 2022’de Orta Doğu ile birlikte Avrupa’da da büyümek istiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası, 2021 yılında birçok ülkede düzenleyici baskısıyla karşı karşıya kaldı ve bazı ülkelerde faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Baskılar neticesinde borsa yetkilileri, politika değişikliğine giderek kamuoyuna düzenleyicilerle uyumlu şekilde çalışma söz verdi. 

Bu kapsamda daha önce bir merkezi olmamasıyla övünen kripto para platformu, çeşitli yargı bölgelerinde merkez kurma sözü verdi. Ayrıca ülkelerle finansal uyum sürecinde diyaloglarını iyileştirmek adına tecrübeli isimleri bünyesine kattı.

Düzenleyicileri uyumlu çalışma çabalarının sonucu olarak Binance, bu yıl ilk önce Birleşik Arap Emirliklerine bağlı Abu Dabi, Bahreyn ve Dubai’de lisansı bir kuruluş oldu. Bu ayın başında ise Fransa’da işletme lisansı alan ilk büyük kripto para borsası oldu. 

Almanya, son zamanlarda kripto piyasalarına yönelik olumlu adımlar atıyor

Binance’in Almanya’da lisanslı bir kuruluş olarak çalışma niyeti, ülkenin son zamanlarda kripto dostu kararlara imza atmasından sonra ortaya çıktı. Almanya, son olarak kripto para yatırımcılarına bir vergi muafiyeti sunan vergi rehberini yayımladı. Daha öncesinde ise ülkenin en büyük bankası Commerzbank, kripto saklama hizmeti vermek için bir talepte bulundu.

Binance, Almanya’da da işletme lisansı alabilirse iki G7 ülkesinde de faaliyet izni bulunan kripto borsası olarak önemli bir başarıya imza atmış olacak. 

HABERE YORUM KAT