Biden ile Trump canlı yayında kozlarını paylaşacak

Biden ile Trump canlı yayında kozlarını paylaşacak

Demokrat Joe Biden ile Cumhuriyetçi Donald Trump arasındaki ilk canlı yayın tartışması 27 Haziran’da, ikincisi ise 10 Eylül’de gerçekleşecek.

Biden ve Trump, başkanlık seçimleri öncesinde seçmenlere mesajlarını iletmek üzere iki canlı yayın programında kozlarını paylaşacak. 27 Haziran’da CNN kanalında ve 10 Eylül’de ABC kanalında gerçekleşecek bu yayınlar, kamuoyunun merak ettiği canlı tartışmalara dair ilk açıklamaları içeriyor.

ABD Başkanı Biden, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 27 Haziran’da Trump ile canlı yayında karşı karşıya gelmek için CNN’den aldığı daveti kabul ettiğini belirtti.

joe-biden-donald-trump.jpg

Trump ise Truth Social adlı sosyal paylaşım platformunda yaptığı açıklamada, Biden ile haziran ve eylül ayında iki kez canlı yayında karşı karşıya gelmeyi kabul ettiğini belirtti. Trump'ın yaptığı paylaşımı şöyle devam ettirdi: Heyecan olsun diye ikiden fazla tartışma öneriyorum ve Biden kalabalıklardan korkmasına rağmen geniş bir alanda yapalım. Zamanını söyle, orada olacağım. Gürültü çıkarmaya hazır olalım”

ARTI49
Fotoğraf: AI ile hazılanmıştır.

HABERE YORUM KAT