Berlin'deki bir apartmanda ilginç not: "Eğer çığlık duyarsanız endişelenmeyin!"

Berlin'deki bir apartmanda ilginç not: "Eğer çığlık duyarsanız endişelenmeyin!"

Berlin'de daire kapısına bir not asan adam, "Sevgili komşular, eğer çığlık duyarsanız endişelenmeyin, sadece Playstation oynuyorum" diye yazdı. Söz konusu not sosyal medyada büyük ilgi çekti.

Almanya'da gürültü kirliliği apartman bloklarında yaygın bir sorundur. Eğer bir parti biraz uzun sürerse ya da bir bebek gece geç saatlerde ağlarsa, genelde özür dilemek için apartmana bir not asılır. Ancak Berlin'de asılan bir ilan çok ilginç çıktı.

Berlin'de yaşayan bir adam, dairesinden gelen sesler nedeniyle endişelenen komşuların kapıyı çalmasını ve hatta polisi aramasını önlemek için bir çözüm üretti.

"SEVGİLİ KOMŞULAR..."

Dairenin kapısına bir not asan adam, "Sevgili komşular, eğer çığlık duyarsanız endişelenmeyin, sadece Playstation oynuyorum. Benimle Hogwarts oynamak isterseniz, asanızı ve atıştırmalıklarınızı alın ve hoş geldiniz" diye yazdı.

Notu yazan adamın bahsettiği şey bir oyundu ve oyun Harry Potter romanlarının dünyasında geçiyor. Oyun bir aksiyon rol yapma oyunu olmasına rağmen, yüksek sesle bağırmayı veya küfretmeyi gerektirecek kadar rekabetçi olan çok az unsur barındırıyor.

DALGA GEÇİLDİ

Söz konusu nota çeşitli yorumlar da yapılarak, dalga geçildi. Bir yorumda, "Şimdiye kadar Hogwarts'ta çığlık atmak zorunda kaldığım bir an olmadı.Bir korku oyunu oynadığında ona ne oluyor?" denirken, diğerinde ise "FIFA'nın seni korkutacağını düşünmüştüm" diye yazıyor.

İlanın önleyici bir tedbir olarak mı asıldığı yoksa komşuların zaten şikayetçi olup olmadığı bilinmiyor.

ARTI49

FOTOĞRAF:Instagram / notesofberlin

HABERE YORUM KAT