Beraat kararı sonrası Müjdat Gezen'den ilk açıklama

Beraat kararı sonrası Müjdat Gezen'den ilk açıklama

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret suçlaması ile yargılanan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar beraat etti.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret suçlaması ile yargılanan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar beraat etti. Beraat kararı sonrası açıklama yapan Müjdat Gezen, "Kenan Evren döneminde tutuklandım, böyle bir şey yaşamadım" dedi.

KRT TV canlı yayınına bağlanan Müjdat Gezen, şu açıklamaları yaptı:

Bana bunlar benim ülkemde hiç olmaması gereken şeyler olarak görünüyor. Demokrasi ile yönetilen ülkede bir insan, bir söz kullanıyor. Ne diyor? 'Haddini bil' diyor. O söz kendisine kullanıldığı zaman 5 seneye yakın hapsi isteniyor. Bu gerçek dışı, böyle bir şey olmamalı. 

'BEDEL ÖDEYECEKLER' DİYOR ERTESİ GÜN EVE POLİS GELİYOR

'Bedel ödeyecekler' diyor, ertesi gün eve polis geliyor. Bizi sabahın köründe adliyeye götürüyorlar. Oradan bir karar çıkıyor ki, her hafta biz karakola gidip 'kaçmıyoruz' diye hesap veriyoruz. Bu ülkeden kaçmayacak 2 kişi varsa Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'dir. 

Kimin kaçacağını, kimlerin kaçacağını, kimlerin kaçtığını benim gibi çok kişi de biliyor zaten. Ben burada doğdum, burada büyüdüm, burada öleceğim. Her şeyimi bu insanlara, bu halka borçluyum. Daha borcumu da henüz ödemiş değilim. Onların bizi 61 sonra bile destekleyip, arkamızda durması az buz bir nimet değildir, bir sanatçı için.

Benim üzüntüm ülkem adına. Dış basın geliyor, soru soruyor. Çin radyosu, İsveç radyosu, Alman televizyonu; genellikle de beyanat vermemeye çalışıyorum. Çünkü burada oldu, burada kalsın istiyorum. 

"KENAN EVREN DÖNEMİNDE TUTUKLANDIM BÖYLE BİR ŞEY YAŞAMADIM''

Kenan Evren döneminde tutuklandım, böyle bir şey yaşamadım. Onun için bizi yönetenlerin dikkatli olmaları lazım. Siyasetle uğraşanların hoşgörüsü 4 misli fazla olması gerekir. Bu dönemin hoşgörü ile uzak yakın ilgisi olmayan bir dönem. Bir anlamda da iyi oluyor diyebilirim, iktidarlar sonlarını böyle hazırlarlar. Ne kadar fazla giderse sonu o kadar erken olur. 

HABERE YORUM KAT