Bavyera’da maçlar yine seyircisiz

Bavyera’da maçlar yine seyircisiz

Koronavirüs vakalarının arttığı Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde bir dizi yeni önlemler alan hükümet, salgının başladığı günlerde olduğu gibi sosyal kısıtlamalara gitme kararı aldı.

Başbakan Markus Söder (CSU) tarafından açıklanan ve gelecek hafta başından itibaren geçerli olacak yeni uygulamaya göre hane dışından sadece farklı iki kişinin ev ziyaretlerine izin verilecek. 14 yaş altı çocukların muaf tutulduğu özel buluşma kısıtlamalarına aşılı aşısız herkes riayet etmek zorunda kalacak.

Yaşam için zorunlu market ve eczane alışverişleri dışında tüm alışveriş faaliyetlerinde ‘2G’ (aşılanmış ve hastalığı atlatmış olmak) kuralı aranacak. Buna göre pozitif sonuçlu testler geçersiz olacak, aşı yapılmamış veya son 6 ay içerisinde koronavirüsü atlatmamış ise alışveriş yerlerine kabul edilmeyecek. Aynı şekilde kuaför ve güzellik salonları da sadece aşılıları ve Korona atlatanları kabul edecek. Özel eğlenceler de sadece aşılılar için 50 kişiyle sınırlı tutulurken, test yaptırmış olmak yeterli gelmeyecek.

KAYNAK: HÜRRİYET AVRUPA-ALİ MERCİMEK

HABERE YORUM KAT