Banka hesaplarındaki para ortaya çıktı! Yoksulluk yardımı alan Türk aileye hapis şoku

Banka hesaplarındaki para ortaya çıktı! Yoksulluk yardımı alan Türk aileye hapis şoku

Fransa'da geçim sıkıntısı yaşayan ve geliri olmayan kişilere verilen devlet yardımından faydalanan Türk asıllı bir çift, banka hesaplarında 500 bin euronun bulunduğunun ortaya çıkması sonucu hapis cezasına çarptırıldı.

Fransa'da bir Türk ailenin yoksulluk yardımı alıyor olmasına rağmen bankada 500 bin euro tespit edilmesi sebebiyle yardım alan aileye hapis cezası verildi ve aldıkları yardımı geri ödemeleri hükmedildi.

Fransa'da yaşayan çiftin devlet yardımından toplam 45 bin euro aldığı ortaya çıktı. Hesaplarında 500 bin euro bulunduğunu fark eden vergi dairesi ise vergi beyannamesinde yaklaşık 300 bin euroluk bir eksiklik olduğunu tespit etti.

Savcılık ise hesaplardaki tüm faturasız işlemlere rağmen çiftin devlet yardımı alabilmek için gereken tüm belgeleri sunduğunun altını çizerek ülkedeki en düşük gelirlilere verilen yardımı almayı "başardıklarını" belirtti. Mahkeme duruşmanın ardından aile babasını 18 ay, eşini ise 6 ay ertelenmiş hapis cezalarına çarptırdı.

Devletten yardım olarak alınan 45 bin euroyu geri ödeyecek çiftten vergi dairesi de yaklaşık 400 bin euroluk bir vergi cezası talebinde bulunabilir.

Haberin tamamı :EURONEWS 'den okuyabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT