Bakan Altmaier’dan şaşırtan teklif: Öğrenciler oteller ve restoranlarda ders görsün

Bakan Altmaier’dan şaşırtan teklif: Öğrenciler oteller ve restoranlarda ders görsün

Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier korona önlemlerine daha iyi uyabilmek için öğrencilerin kapatılan restoran ve otellerde ders görmesini önerdi.

Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, belediyeleri mekânsal olanaklarından daha iyi yararlanmaya çağırdı.

 Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili politikacı Altmaier, “Sınıflarda yeterli bir mesafeyi korumak genellikle zor. Örneğin, dersler belediyeye ait merkezlerde, kültür merkezlerinde veya restoranların ve otellerin kullanılmayan odalarında verilebilir” dedi. 

SINIFLAR YARIYA İNDİRİLSİN

Öte yandan sosyal demokrat siyasetçi Karl Lauterbach da Alman okullarında korona salgınının yayılmasını önlemek için gerekenin yapılmadığını söyledi.

10 ila 19 yaşları arasındaki vaka sayısının ilk korona dalgasından yaklaşık on kat yüksek olduğunu bildiren Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Sağlık Politikaları Uzmanı Lauterbach, “Araştırmalar çocukların öncelikle okulda birbirlerine ve sonra ebeveynlerine hastalığı bulaştırdığını gösteriyor. Böyle devam ederse, restoranlarda, barlarda ve benzerlerinde uğruna savaştığımız şeyi okullarda tamamen kaybolmasını beklemek zorunda kalırız” dedi. Lauterbach sınıflardaki öğrenci sayısını yarıya indirmeyi ve evden eğitimi de savunuyor. 

+49 – BERLİN

FOTO: A.A.

HABERE YORUM KAT