Bahçeli’nin grup toplantısı konusu: İsviçreli şarkıcı Nemo

Bahçeli’nin grup toplantısı konusu: İsviçreli şarkıcı Nemo

Eurovision Şarkı Yarışması’nı ‘The Code’ adlı şarkıyla İsviçre adına yarışan Nemo Mettler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedefinde

Bu yıl 68’incisi düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nı ‘The Code’ adlı şarkıyla İsviçre adına yarışan Nemo Mettler kazandı.

Yarışmayı izlemiş olacak ki MHP başkanı Devlet Bahçeli'nin Nemo'nun kıyafetleri dikkatimi çekmiş. Bahçeli "Batı’nın çürüyen toplum ve kültür yapısı adeta sahne almıştır." sözleri ile Nemo'yu eleştirdi.

DEVLET BAHÇELİ'NİN NEMO HAKKINDAKİ SÖZLERİ

Sanattan daha çok siyasi içerikli bahse konu yarışmanın ahlaki çöküş propagandasına dönüşmesi, erkekle kadın arasında kalmış üçüncü bir türün tedavüle çıkması kokuşmuşluğun boyutlarını göstermesi bakımından ibret levhası olmuştur.

Marjinalliğin dozajı korkunç düzeylerdedir. Batı’nın çürüyen toplum ve kültür yapısı adeta sahne almıştır.

Birinci olan İsviçreli erkek sanatçının tüylü ceket, mor makyajlı ve pembe saten etekle yarışmada boy göstermesi utanç verici bir yozlaşmanın teyidinden başka bir şey değildir.

Eğer bunun adına çağdaşlık deniyorsa biz de diyoruz ki batsın böyle bir çağdaşlık anlayışı.

NEMO METTLER KİMDİR

Nemo Mettler, 3 Ağustos 1999'da doğmuş olup kısa adıyla Nemo olarak biliniyor. 2024 Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsviçre'yi "The Code" adlı şarkısıyla temsil etti ve 591 puanla birinci oldu. Müzik kariyerinde önemli başarılar elde eden Nemo'nun 2015'te yayınladığı EP'si "Clownfisch", İsviçre listelerinde 95 numaraya kadar yükselmiştir. Ayrıca, İsviçre'de 4 numaraya kadar yükselen "Du" adlı bir teklisi bulunmaktadır.

nemo-mettler.webp

Nemo, İsviçre'nin Maskeli Şarkıcı yarışmasının 2021/2022 sezonunda pandayı temsil etmiş ve yarışmayı beşinci sırada tamamlamıştır.

29 Şubat 2024'te Nemo, "The Code" adlı şarkısıyla 2024 Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsviçre'yi temsil etme hakkını kazandı ve 9 Mayıs'taki ikinci yarı finalde performansını sergiledi. Eurovision finali olan 11 Mayıs'ta ise 591 puanla birinci olarak büyük bir başarı elde etti.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum