Avusturya'dan çocuk başına ayda 60 Euro ek yardım

Avusturya'dan çocuk başına ayda 60 Euro ek yardım

Avusturya hükümeti, enflasyondan en çok etkilenen kesimi desteklemek amacıyla yıl sonuna kadar aylık 60 Euro ek yardım sağlama kararı aldı

Avusturya hükümeti, enflasyondan en çok etkilenen kesimleri desteklemek için önemli tedbirler aldı. Aile Bakanı Susanne Raab ve Sosyal İşler Bakanı Johannes Rauch tarafından Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde açıklanan bu tedbirler, özellikle aileler ve yalnız ebeveynler üzerindeki etkiyi hafifletmeyi hedefliyor.

İşsizlik ödeneği, işsizlik yardımı, sosyal yardım veya denkleştirme ödeneği alan aileler, 2024 yılı sonuna kadar her çocuk için ekstra 60 Euro ödeme alacaklar. Aylık brüt geliri 2.000 Euro'dan az olan bekar ebeveynler de bu uygulamadan yararlanabilecek.

Ayrıca, çocuksuz sosyal yardım alan kişilere de 2023 sonuna kadar aylık 60 Euro ek ödeme yapılacak.

Bu önlemler, etkilenen çocuklu ve geliri olmayan ailelere otomatik olarak ve başvuru gerektirmeden sağlanacak.

Geliri olan (brüt 2.000 Euro'dan az) bekar ebeveynlerin ek ödeme için ayrıca başvuru yapmalarına gerek yok.

Sosyal yardım alanlar, çocukları olmasa bile 2023 sonuna kadar aylık 60 Euro daha fazla alacaklar. Eğer evde çocuk varsa, her çocuk için 60 Euro daha ek ödeme yapılacak.

Ayrıca, "Schulstartklar" adı verilen bir program kapsamında, tüm çocuklar için yapılan ödemeler 120 Euro'dan 150 Euro'ya çıkarılacak ve yılda iki kez yapılacak.

HABERE YORUM KAT