Avrupa'da ikamet eden Türklere müjde: THY 8 şehre daha direkt uçuş düzenleyecek

Avrupa'da ikamet eden Türklere müjde: THY 8 şehre daha direkt uçuş düzenleyecek

Türk Hava Yolları (THY) markası AnadoluJet, uçuş güzergahlarına yenilerini ekledi. Ankara’dan yurt dışına yönelik direkt uçuşlarına Amsterdam, Tahran, Kiev, Köln, Münih, Masel, Cenevre ve Lyon da dahil oldu.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının, havacılık ve buna bağlı olarak turizm ve hizmet sektöründe açtığı büyük yaralara herkesin şahit olduğunu belirterek, “Tüm havalimanlarının aksine, başkent Ankara’mızın havalimanı, 2019’daki uçuş sayısından geriye gitmeyerek, yeni seferlerle salgın öncesinin yüzde 30 daha üzerinde kapasiteyle uçuş ağına sahip olacak.” dedi.

22 dış hat, haftalık 56 frekans
Aycı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yaz itibarıyla 22 dış hat ve haftalık 56 frekansa kavuşmuş olacağız. Başkentimizi merkez alarak kanatlarımızı açmaya devam ediyoruz. Önce tüm Anadolu üzerine şimdi de yurt dışına kanat açıyoruz. AnadoluJet tarafından icra edilecek bu seferler, Anadolu’da ve gurbette yaşayan vatandaşlarımızı, iş insanları, turistleri, herkesi birbirine bağlayacak.

İLGİLİ HABER: Neler oluyor? Türk yolcuların Almanya'ya taşıdıkları altın miktarında büyük artış

Almanya’da 8 farklı şehir, Avusturya, Danimarka, İsveç, Fransa’da 2 farklı şehir, İngiltere, Azerbaycan, Irak, Hollanda, İran, Ukrayna, İsviçre’de 2 farklı şehir olmak üzere AnadoluJet ayrıcalıklarıyla başkentten direkt uçuşlar yapılacaktır. Bu şehirler arasında 8 yeni yurt dışı noktasını da ifade etmek istiyorum. Amsterdam, Tahran, Kiev, Köln, Münih, Basel, Cenevre ve Lyon, Ankara ile bu yıl ilk kez direkt uçuşlarla buluşmuş olacak.”

HABERE YORUM KAT