Avrupa’da hukuk öğrenimi gören gençlere burs: Son başvuru 30 Kasım 2020

Avrupa’da hukuk öğrenimi gören gençlere burs: Son başvuru 30 Kasım 2020

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurtdışında yaşayan vatandaşlara hukuki destek ve danışmanlık hizmeti sağlayabilecek insan kaynağının yetişmesi için hukuk alanında eğitim alan gençleri burslandırıyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurtdışında hukuk eğitimi alan gençlerin bulundukları ülkelerdeki Türk toplumunun sorunlarına ilişkin farkındalık kazanmaları ve ilgili alanlarda uzmanlaşmaları için “Hukuk Alanında Yurtdışı Vatandaşlar Araştırma ve Uzmanlık Bursları” programını ilan etti. Program kapsamında yurt dışında hukuk eğitimi alan veya avukatlık stajı devam eden gençler aylık olarak nakdi burs imkânı elde edecek.

Yurtdışında yaşayan vatandaşların yasal haklardan azami ölçüde faydalanmaları adına büyük önem arz eden programla birlikte, hukuki destek ve danışmanlık hizmeti sağlayabilecek genç hukukçuların yetişmesi hedefleniyor.  

KİMLER BAŞVURABİLİR? 

Türk vatandaşı ve Mavi Kart sahibi olanların yararlanabileceği programa 01.01.1985 ve sonrası doğmuş olan adaylar kabul edilecek. Programa başvuracak adayların ortaöğretimini yurtdışında tamamlanmış olmaları da gerekiyor.

Vatandaşların yoğun olarak yaşadıkları Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa ve Hollanda öncelikli olmak üzere, ABD, Avustralya, Danimarka, Finlandiya İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada ve Norveç’te Hukuk Fakültesi öğrenci ve mezunlarının alınacağı burs programına lisans son sınıf ve lisans üstü öğrencileri ile avukatlık stajına başlamış veya başlayacak olanlar başvurabilecek.   

SON BAŞVURU TARİHİ 30 KASIM 2020  

Burslandırma programına başvurular www.ytb.gov.tr/hukukbursu adresinden alınacak olup başvuru şartları ve program hakkındaki detaylı bilgilere de aynı adresten erişilecek. Programa son başvuru tarihi ise 30 Kasım 2020 olarak belirlendi. 

+49 – BERLİN

HABERE YORUM KAT