Asker arkadaşı Mehmet Ağar'ın oğlunu rezil etti

Asker arkadaşı Mehmet Ağar'ın oğlunu rezil etti

Mehmet Ağar'ın oğlu ve aynı zamanda Elazığ Milletvekili olan Tolga Ağar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma asker arkadaşından tepki geldi.

Birgün gazetesinin haberine göre; Ağar, “Biz vatan, devlet, bayrak, namus ve şeref için ölmeyi göze alanların torunlarıyız, çocuklarıyız. Varsa aynı şerefte aynı yürekte olan hodri meydan...” ifadelerini kullandı ve AK  Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmak için açılan, “ErdoğanlaBirlikteyiz” tagini paylaştı.

Bu paylaşıma, 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nden Antalya Belediye Başkan Adayı olan ve son olarak da cumhurbaşkanı adaylığını açıklayan Ali Aktaş’tan tepki geldi.
Aktaş, “Çankırı'da askerlik yapmaya dayanamayıp iki üç gün içinde Ankara'ya babanın yanına evci çıkmak için nakil oldun ya devrem; vatan, devlet, bayrak için nasıl ölmeyi göze alıyorsun hiç anlamadım” dedi. Aktaş, “Hepiniz gittiniz, ben tek kaldım bölükte vicdansızlar” değerlendirmesinde bulundu.

Aktaş, Ağar ile birlikte 2002 yılında askerlik yaptıklarını diğer arkadaşlarının da başka birliğe gönderildiğini belirtti. 

Sedat Peker'in Youtube kanalı üzerinden yayınladığı videodaki yeni iddialar Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşmişti. AK Partili isimler de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik destek tweetleri paylaşmıştı.
tolga.jpg

HABERE YORUM KAT