Araç silecek buzlanmasına karşı etkili yöntem

Araç silecek buzlanmasına karşı etkili yöntem

Kış aylarında sürücüleri pek çok zorluk bekler. Buzlanma bunlardan biridir. Uzmanlar buzlanmaya karşı küçük bir kartonun yardımcı olabileceği önerisinde bulunuyor.

Kış geldi ve sıcaklıklar eksi değerlere düştü. Buzlanma ya da kar yağışına karşı sürücülerin daha dikkatli araç kullanmaları gerekiyor. Bununla birlikte kışın sürücülerin dikkat etmesi gereken diğer bir konu ise araç camının buzlanması.

Araç sürerken iyi bir görüşe sahip olmak oldukça önemlidir. Bu nedenle ön cam silecekleri düzenli olarak temizlenmeli ve eski lastikler değiştirilmeli. Ancak, aracınızı dışarıya park ederseniz, bazen tamamen farklı bir sorunla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ön cam silecekleri kışın donarak ön cama yapışabilir.

ETKİLİ YÖNTEMLER

Küçük bir karton parçası ön cam sileceklerinizi korumaya yardımcı olur. Bir karton parçası kullanabilir ve bunu ön cam sileceklerinin altına yerleştirebilirsiniz Ön camı gece boyunca bir filmle kaplarsanız daha da kolay olur. Bu, don oluşmasını önler.

Auto Club Europa (ACE) "Bu yöntem, sadece sabah ön camı kazımak zorunda kalmanızı engellemekle kalmaz, aynı zamanda sileceklerin ön cama yapışmasını da önler" diyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT