Angela Merkel geri dönecek mi?

Angela Merkel geri dönecek mi?

Eski Almanya Şansölyesi Merkel, aralık ayında 16 yıllık görevini bıraktıktan sonra bir süredir kamuoyunun önüne çıkmıyordu...

Eski Almanya Şansölyesi Angela Merkel  8 Aralık'ta görevini bıraktıktan sonra adeta ortadan kayboldu. Ara sıra alışveriş yaparken görüntülendi.

Bild'de yer alan habere göre, Merkel bu akşam gazetecilerin sorularını yanıtlayacak. Merkel'in bu adımı 'Eski Şansölye geri mi dönmek istiyor?' sorusunu akıllara getirdi.

Merkel, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik 24 Şubat'ta başlattığı saldırı sonra çok fazla yorumda bulunmaması da dikkatleri çekmişti. Merkel'in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yönelik tavırları da eleştirilerin odağı olmuştu, bu yüzden kendisinin bu akşam nasıl bir yorum yapacağı merak konusu.

Merkel, Almanya'nın en meşhur tiyatrolarından Berliner Ensemble'sinde gazetecilerle buluşmayı kamu hayatına sorunsuz bir şekilde geri dönmek istediği için yapıyor.

Raporlara göre Merkel, kendisini bir taraf veya gölge şansölye gibi hissettiği izleniminden kaçınmak istiyor. Ancak yakın zamanda gazetecilerle yapılan görüşmeler veya röportajlarla halkın önüne çıkma ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor.

Fotoğraf:AA

 

HABERE YORUM KAT