Angela Merkel ağır hasta mı?

Angela Merkel ağır hasta mı?

Yakın zamanda görevi bırakan Eski Şansölye Angela Merkel, görevde bir dönem daha görev yapmış olsaydı, yeni bir rekor kırmış olacaktı.

Angela Merkel'in yeni bir seçimde şansölye adaylığı içim olumsuz karar vermesinin ana nedenlerinden birinin sağlığı olduğu görülüyor. Ciddi bir hastalık gizli mi tutuldu?

Sağlığı artık iyi gitmiyor mu?

Angela Merkel, Şansölye olarak 20 yılını tamamlamış ve böylece en uzun görev süresi rekorunu kırmış olmayı kesinlikle isterdi. Şimdi bu unvanı, aynı zamanda 16 yıldır federal hükümete başkanlık eden Helmut Kohl ile paylaşmak zorunda. Ancak şansölyenin sağlık nedenleriyle emekli olmaya karar verdiği görülüyor. Çünkü görünüşe göre gizli bir hastalık ortaya çıkmaya başladı ve bu da Şansölye'yi zor durumda bırakıyor. Merkel'in Ukrayna Devlet Başkanı'nı karşılarken aniden titremeye başladığı 2019'dan bazı sahneler akıllara geliyordur. Merkel bu nöbeti örtbas etmeye çalışsa da sağlık sorunları elbette seyirciler tarafından fark edildi. Ve görünüşe göre, şansölye olarak görev yaptığı dönemde birkaç benzer olay yaşandı.

Ancak Merkel güven vermeye devam etse de muhtemelen hastalığı nedeniyle tekrar aday olmama kararı aldı.


Angela Merkel, 2017'de ilk hastalık belirtilerini hissetti

Merkel ilk kez 2017'de Meksika'ya yaptığı bir gezide ilk titremelerini geçirdiğinde bir şeylerin yanlış olduğunu hissetti. Bu olaydan bir yıl sonra, 2021 federal seçimlerinde yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Şansölye kendi sağlığını hiçbir zaman bahane olarak kullanmadı ve sağlık durumu hakkında hiçbir yorum yapmadı. Şansölyenin, bazı uzmanların uzun süredir şüphelendiği gibi, nörolojik bir hastalıktan mustarip olup olmadığını görmek için önünde uzun bir zaman var. 

HABERE YORUM KAT