Almanya’nın büyük ayıbı: Avrupa’nın Türk gıda devine vize vermediler

Almanya’nın büyük ayıbı: Avrupa’nın Türk gıda devine vize vermediler

Köln’deki gıda fuarına daha önce onlarca kez giden Türk şirket yöneticisine Almanya vize vermedi.

Almanya’nın Mannheim kentinde merkezi bulunan SUNTAT isimli Türk gıda üreticisi ile dağıtıcısı Alman vizesi mağduru oldu.

Türkiye ile Avrupa'da 6 fabrikası, 12 şirketi, 30 markası, 3 bin 300'e yakın ürünü olan SUNTAT'ın Çorum Sungurlu'daki şirketinin yöneticilerinden Ali Erdoğan'a, Almanya bu yıl vize vermedi.

Almanya’nın büyük ayıbı: Avrupa’nın Türk gıda devine vize vermediler

Dünyanın büyük markalarının katıldığı Anuga Gıda Fuarı için Köln'e gitmek isteyen Erdoğan'a, “Seyahat için sunduğunuz belgeler inandırıcı bulunmad” cevabı verildi. Oysa Erdoğan, Almanya'daki fuarlar veya ticari seyahatler için daha önce onlarca kez vize almış ve üç pasaport doldurmuştu.

35 YILDIR YÖNETİMDE

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baklan, “Yaklaşık 35 yıldır Türkiye'deki şirketimizin yönetiminde olan, her yıl fuarlara gelip gerek ülkemizi, gerekse de firmamızı temsil eden yönetici arkadaşımız Ali Erdoğan'ın vize başvurusunun ‘inandırıcı değil’ diye reddedilmesini esefle karşılıyoruz” açıklaması yaptı.

Anuga Gıda Fuarı, Köln'deki fuar merkezinde 9- 13 Ekim arasında yapılıyor ve dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce iş insanı üretici ya da gıda toptancısı burada buluşuyor.

KAYNAK: SÖZCÜ-ALİ GÜLEN

HABERE YORUM KAT

1 Yorum