Almanya'nın Avrupa Futbol Şampiyonası için gizli planı: Tatil yasağı mı geliyor?

Almanya'nın Avrupa Futbol Şampiyonası için gizli planı: Tatil yasağı mı geliyor?

Euro 2024 yaklaşıyor ve Kuzey Ren-Vestfalya büyük turnuvaya gizli bir planla hazırlanıyor. Uzun zamandır unutulan bir önlem de devreye giriyor. Tatil yasağı mı getirilecek?

Almanya'da düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için hazırlıklar yavaş yavaş sıcak aşamaya giriyor. Haziran ortasından itibaren Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki dört stadyumda başlayacak olan turnuvadan önce pek çok oyuncu sorunsuz bir Avrupa Şampiyonası için var gücüyle çalışıyor. Kuzey Ren-Vestfalya polisinin de gizli bir planı var.

TATİL YASAĞI MI GELİYOR?

Kendi ülkelerinde düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında pek çok şehrin olağanüstü hal durumunda olduğu bir sır değil. Taraftar kalabalığının yönetilmesi, gruplar arasında şiddetli çatışmaların önlenmesi ve halkın maç izlemesinin aksamadan organize edilmesi gerekiyor.

Eyalet polisi yoğun birkaç haftaya hazırlanıyor. İçişleri Bakanlığı'nın eyalet parlamentosundaki SPD meclis grubunun talebine verdiği yanıt bu yönde. Polis memurlarının maçlar sırasında tatile çıkmalarına ya da bir gün izin almalarına izin verilmiyor. Bu kural 14 Haziran ile 2 Temmuz arasındaki dönemde geçerli olacak. Bu kural daha sonra yeniden düzenlenecek.

Ayrıca neredeyse tüm polis birimleri alarma geçirilecek. Çevik kuvvet, özel birimler, otoyol polisi ve insansız hava araçları Avrupa Futbol Şampiyonası için aktif hale getirilecek.

ARTI49

HABERE YORUM KAT