Almanya'dan 8 milyon Euro çalan Yasemin Gündoğan soruşturmasında tüyler ürperten ayrıntı!

Almanya'dan 8 milyon Euro çalan Yasemin Gündoğan soruşturmasında tüyler ürperten ayrıntı!

Alman polisi yaklaşık 2 aydır Almanya tarihinin en büyük hırsızlık olaylarından birini soruşturuyor. Bremen’de yaşayan Türk asıllı Yasemin Gündoğan çalıştığı para nakliye şirketinin 8 milyon Euro'sunu çalmış ve kayıplara karışmıştı.

Almanya, Bremen’de Türk asıllı Yasemin Gündoğan çalıştığı şirketten 8 milyon Euro çalarak kayıplara karışmıştı. Alman güvenlik güçlerinin soruşturmasına göre tarihe geçecek bu hırsızlık vakasında Gündoğan tek şüpheli değil. Emniyet Gündoğan’ın arkasındaki kişileri araştırıyor.
 

KİMDEN KORKUYORLAR?
 

Polisin yanı sıra Bild.Tv deki “Achtung Fahndung” programının muhabiri bu konuyu yakından inceleme altına aldı. Achtung Fahndung muhabiri araştırmaları sonucunda Yasemin Gündoğan hakkında esrarengiz bilgilere ulaştı. Muhabirin programda aktardıklarına göre Yasemin Gündoğan hakkındaki sorulara komşuları ve yakınları yanıt vermekten çekindi. Alman gazeteci bu korkunun arkasında Gündoğan’ın ilişkide olabileceği mafya  ve suç çetesi olma ihtimalinin altını çizdi.


 

OLAYIN GEÇMİŞİ 
 

Araştırmacılara göre, Walle bölgesindeki para nakliye şirketinde çalışan, müşteriler tarafından sipariş edilen ve daha sonra bir güvenlik nakliyesi ile teslim edilen paranın paketlenmesinden sorumluydu. Suçun işlendiği gün, 28 yaşındaki kadının parayla dolu birkaç güvenlik çantasını bir rulo konteynere koyduğu ve daha sonra hasta olduğunu söylediği sonrası için ise rulo konteynerın siyah bir minibüse yüklendiği söyleniyor.


Minibüsün kendisi bir güvenlik kamerasına tarafından çekildi. Araştırmacılara göre, Bremen plakaları kısa bir süre önce çalınmıştı. Araç, iki gün önce Berlin’deki bir kiralama şirketinden kiralanan ve Pentecost’un hafta sonu geri getirilen bir kiralık arabasıydı.
Para ve 28 yaşındaki kadın o zamandan beri ortalarda yok. Ayrıca savcılığın tespitlerine göre kadının yurt dışına gittiğine dair bulgular ortaya çıktı. Fakat iddia edilen failin şu an nerede olduğu bilinmiyor.

HABER: TUĞBA ÜNAL


 

HABERE YORUM KAT