Almanya'daki Türk işçilerden 6 bin Euro maaşla Frankfurt'a atanan tekmeciye: Buna seyirci kalmayacağız!

Almanya'daki Türk işçilerden 6 bin Euro maaşla Frankfurt'a atanan tekmeciye: Buna seyirci kalmayacağız!

Almanya'da Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu'ndan Yusuf Yerkel açıklaması

Soma'da 301 işçinin öldüğü maden kazasından sonra eylem yapan maden işçisini yerde tekmeleyen Yusuf Yerkel, Frankfurt'a 'ticari ateşe' olarak atanmıştı. 

Kamuoyunda tepki çeken atamayla ilgili bir açıklama da Frankfurt ve çevresinde Türkiye kökenli işçi ve emekçilerin çıkarlarını savunan Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu'na (DİDF) bağlı İşçi ve Gençlik Derneği'nden geldi. 

Açıklamada, "Yusuf Yerkel'in kentimiz Frankfurt'a “Ticaret Ateşi” olarak atanmasını şiddetle kınıyor ve bu atamanın derhal durdurulmasını talep ediyoruz. Atama karar geri alınmadığı takdirde buna seyirci kalmayacağımızı şimdiden ilan ediyoruz." denildi. 

İŞTE O AÇIKLAMANIN TAMAMI

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 maden işçisinin öldüğü maden faciasından sonra protesto eylemi yapan maden işçisini tekmeleyen dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel'in kentimiz Frankfurt'a “Ticaret Ateşi” olarak atanmasını şiddetle kınıyor ve bu atamanın derhal durdurulmasını talep ediyoruz. Atama karar geri alınmadığı takdirde buna seyirci kalmayacağımızı şimdiden ilan ediyoruz.

Basından yer alan haberlerde de görülebileceği gibi, emekçi düşmanı Yerkel, Frankfurt'a atanmakla her açıdan emekçiye attığı tekme nedeniyle Erdoğan tarafından ödüllendirilmiştir.

Frankfurt ve çevresinde Türkiye kökenli işçi ve emekçilerin çıkarlarını savunan Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu'na (DİDF) bağlı İşçi ve Gençlik Derneği olarak bu atamaya sessiz ve seyirci kalmayacağız. 

Kentimizin bütün emek ve demokrasi güçleriyle, sendikalarıyla, antifaşist güçlerle birlikte maskesi düşmüş bu işçi ve emekçi düşmanının yüzünü herkese göstereceğiz.

Frankfurt İşçi ve Gençlik Derneği

Yönetim Kurulu

Artı49 Özel

HABERE YORUM KAT

1 Yorum