Almanya'da yaşayan kadın asgari ücret alanları topa tuttu: Benden fazla alışveriş yapıyorlar

Almanya'da yaşayan kadın asgari ücret alanları topa tuttu: Benden fazla alışveriş yapıyorlar

Almanya’da yaşayan bir kadının Türkiye’de geçimin çok kolay olduğunu iddia eden sözleri ortalığı karıştırdı. Yoldan geçen vatandaşlar, gurbetçi kadına “O zaman gel burada yaşa” şeklinde tepki gösterdi.

İstanbul’daki Eminönü semtinde yapılan bir sokak röportajında mikrofon uzatılan kadına “Asgari ücret ile Türkiye’de geçinmek kolay mı?” diye soruldu.

Almanya’da yaşadığı ortaya çıkan kadın 5 bin 500 lira asgari ücretle geçinilebileceğini ancak Türkiye'de yaşayanların lükse düşkün olduğunu söyledi ve "Çantaları doldurdum gidiyorum. Hiç olmazsa ezan sesi duyuyoruz. Türkiye'ye dönerdim ama çocuklarım orada. Çoğu insan yalandan ağlıyor. Ben orada 35 sene hastane pisliği temizledim. Kim yapar bunu? Orada geçinmek kolay değil. 35 sene çalıştım bin 100 euro maaşla, Almanya'da kira bin euro. " dedi.

Yoldan geçen başka bir vatandaş bu sözlerin üstüne "Bende Almanya'dan geliyorum nerede bin euro kira. Taş çatlasa 500-600 euro kiralar. Daha dün gazetede çıktı seneye çalışmayanlara bin 600 euro para verecekler hem kirası hem gazı için. Ben ev aldım Almanya'da babalar gibi yaşıyorum. Bunların hepsi yalan.” diyerek tepki gösterdi.   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ARTI49 (@arti49com)'in paylaştığı bir gönderi

Artı49

HABERE YORUM KAT