Almanya’da şüpheli ölüm: Türk anne ve 4 yaşındaki oğlu ölü bulundu

Almanya’da şüpheli ölüm: Türk anne ve 4 yaşındaki oğlu ölü bulundu

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan 24 yaşındaki Türk anne ve 4 yaşındaki oğlunun Ren Nehrinde cansız bedeni bulundu. Cinayet şüphesiyle bir kişi gözaltına alındı.

Almanya'nın Köln kentindeki Ren Nehrinde yük gemilerinin, 15 Kasım Pazartesi günü 24 yaşındaki Türk bir kadının cansız bedenini bulduğu ortaya çıktı. Annenin ardından 4 yaşındaki çocuğunun da dün nehirden cansız bedeninin çıkarıldığı öğrenildi.

Köln polisi bugün, annenin eski erkek arkadaşı ve çocuğun biyolojik babası olduğu belirtilen 24 yaşındaki bir kişiyi gözaltına aldı. Savcılık, cinayet şüphesiyle tutuklama emri başvurusunda bulunduklarını duyurdu.

Şüphelinin pazar akşamı oğlu ve eski kız arkadaşıyla Niehler Hafen'de buluştuğu söyleniyor. Görüşmenin neden yapıldığı henüz belli değil. Polisin yaptığı açıklamaya göre, gemidekiler pazartesi günü kadının cansız bedenini yürüyüşçüler ise 4 yaşındaki çocuğun cansız bedenini Ren Nehri'nde buldu.

Kadının ve çocuğun cansız bedeninde bıçak darbeleri bulunduğu ifade edildi. Köln Savcılık Sözcüsü Ulrich Bremer, medyaya yaptığı açıklamada, “Niehl Limanı cinayet mahalli olarak görülebilir.'' dedi

Polis memurları salı günü dalgıçlar, drone ve çok sayıda polis botuyla Niehl limanının girişine yakın kıyıda arama yaptı ama yapılan açıklamaya göre cinayet silahı hala bulunamadı.

 

HABERE YORUM KAT