Almanya'da sır ölüm... İki çocuk hayatını kaybetti

Almanya'da sır ölüm... İki çocuk hayatını kaybetti

Almanya’nın Hanau kentinde, biri 9 biri 7 yaşında iki çocuk hayatını kaybetti.

Almanya’nın Hanau kentinde, yüksek katlı bir binanın önünde ağır yaralı halde bulunan 11 yaşındaki erkek çocuğu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken 9. kattaki dairenin balkonunda ölü bulunan 7 yaşındaki kız çocuğunun kardeş oldukları anlaşıldı. Polis, şok eden olayın sır perdesini aralamaya çalışıyor.

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Hanau kentinde kardeş oldukları belirtilen iki çocuk öldürüldü. Olay sabah saatlerinde ortaya çıktı. Yoldan geçen bir kişi yüksek katlı bir binanın önünde yatan ağır yaralı 11 yaşındaki erkek çocuğunu görüp polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen ilk yardım ekipleri ağır yaralı çocuğa müdahale ederken, çocuğun bulunduğu binada araştırma yapıp görgü tanıklarından bilgi aldı. Polis binanın dokuzuncu katındaki bir dairenin balkonunda 7 yaşındaki kız çocuğunun cesediyle karşılaştı. İki çocuğun da kardeş oldukları belirlendi. Bu sırada hastaneye kaldırılan 11 yaşındaki çocuğun tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği belirtildi.

Korkunç olayla ilgili bilgi veren Polis Sözcüsü Rudi Neu, “Şu anda ölümle ilgili fazla bilgimiz yok ancak bir cinayet olduğunu tahmin ediyoruz” dedi. Polisler bina çevresindeki çalılıklar arasında olası cinayet aleti veya iz ararken, olayla ilgili olarak eyalet kriminal dairesi cinayet masası görevlendirildi. Hanau Belediye Başkanı Claus Kamınsky, “Şehri saran yeni bir şok dalgası içindeyiz. Şimdi polisin soruşturmasını beklemek zorundayız. Ne yazık ki, bir aile dramı gibi duruyor. Aileyi şahsen tanımıyordum ama bildiğimiz şey, birkaç aydır pedagojik eğitim desteği aldıkları” dedi. Savcılık da aynı şekilde ilk yapılan araştırma sonucuna göre olayın bir ailevi arka planı olduğunun belirlendiğini açıkladı. Savcılık ayrıca bir şüphelinin de aranmaya başladığını duyurdu.

Kaynak: Hürriyet Avrupa
Fotoğraf:Unsplash - mbaumi

HABERE YORUM KAT