Almanya'da seçim öncesi çok konuşulacak iddia! ''Milyonerler varlıklarını taşıyor''

Almanya'da seçim öncesi çok konuşulacak iddia! ''Milyonerler varlıklarını taşıyor''

Almanya'da pazar günü gerçekleşecek seçimler öncesi bankacılar ve vergi uzmanı avukatlar Alman milyonerlerin varlıklarını İsviçre'ye taşıdığı iddiasında bulundu.

Almanya’da merkez sol Sosyal Demokratlar (SPD), sol parti Linke ve çevreci Yeşiller partisinin başa gelmesi durumunda varlık vergisinin yeniden getirilmesi ve veraset vergisinin artırılması gündeme gelebilir.

Almanya’da bulunan bir vergi uzmanı avukat, “Aşırı zengin bireyler için bu kırmızı alarm niteliğinde bir durum. Varlıklı aileler son derece endişeli” dedi.

Bu durum, İsviçre’nin milyarderler için güvenli bir liman olma imajını yıkma çabalarına rağmen halen zenginlerin paralarını tutmak için çekici bir yer olarak gördüğüne işaret ediyor.

Bank For International Settlements verileri, Alman bireyler ve şirketlerin İsviçre’deki bankalarda bulunan mevduatlarının 2021 yılının birinci çeyreğinde yaklaşık 5 milyar dolar artışla 37.5 milyar dolar seviyesine yükseldiğine işaret ediyor. Bu veri, hisse senetleri, tahviller ve diğer finansal ürünleri içermiyor.

KAYNAK: SÖZCÜ

HABERE YORUM KAT