Almanya'da saldırıya uğrayan gazeteci Erk Acarer o anları anlattı

Almanya'da saldırıya uğrayan gazeteci Erk Acarer o anları anlattı

Almanya’da yaşayan BirGün gazetesi yazarı Erk Acarer, sosyal medya hesabından saldırıyla ilgili açıklama yaptı

Almanya'da yaşayan BirGün gazetesi yazarı Erk Acarer, gece sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Berlin’deki evinde 3 kişinin bıçaklı ve yumruklu saldırısına uğradığını duyurdu.

Acarer, paylaşımında “Berlin’de evimin içinde bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğradım. Hayati bir riskim yok hastaneye gidiyoruz. Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım. Kimse endişelenmesin bu günler geçecek!” ifadelerini kullandı.

Daha sonra videolu bir paylaşım yapan Erk Acarer, hastaneden eve yeni döndüğünü belirterek “Başımdaki iki bölgede kırıktan şüphelendikleri için müşahede altında tuttular, ama korktukları gibi olmadı. Oturduğum binanın müşterek avlusunda silahlı 3 kişinin saldırısına uğradım. Saldırganlardan biri ‘yazmayacaksın ulan’ diye bağırıyordu. Olay sırasında tanıklar çok fazla arttığı için silah kullanamadılar” dedi. Saldırının iktidara karşı yazdığı, söylediği her şeyin doğru olduğunun bir ispatı, sağlaması olduğunu da belirten Acarer, “Somut olarak da failler konusunda fikrim ve bilgim elbette var. Güvenlik güçleri birkaç gün ‘isim grup verme, işimiz zorlaşır, çember genişler’ dediler, ama 10 bin dolar nerede sorusunun cevabı  işte tam burada bir yerdedir. Kamu malını çalan silah tüccarları  hemen yanı başımızdadır” ifadelerini kullandı.

İşte Acarer'in açıklamasının tamamı:

 

 

HABERE YORUM KAT