Almanya'da o bisküviler geri çağırılıyor

Almanya'da o bisküviler geri çağırılıyor

"Modern Chocolate GmbH" üreticisi, olası zararlı maddeler riski nedeniyle unicorn bisküvileri geri çağırıyor.

Federal Tüketicinin Korunması ve Gıda Güvenliği Dairesi tarafından 14 Eylül'de bildirildiği üzere Aldiva marka unicorn bisküvileri geri çağırılıyor. Ürün testi sırasında, bisküvilerde yüksek seviyelerde 3-MCPD ve glisidol bulundu.

Aldiva çilek aromalı unicorn bisküvi olarak da bilinen hatmi dolgulu ve gökkuşağı granüllü pembe çilek kremalı ürün etkilendi. S kullanma tarihi 21 Nisan 2023 ve 78719002021000000200 ürün numaralı olan bu ürün 02/09/2022 - 08/31/2022 tarihleri ​​arasında TEDi şubelerinde satılmıştır.

Bisküviler Bavyera, Berlin, Hesse, Aşağı Saksonya, Kuzey Ren-Vestfalya, Rheinland-Pfalz, Saksonya ve Schleswig-Holstein'daki TEDi şubelerinde satıldı. Bisküviler, bitkisel yağlar yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında gıda üretimi sırasında oluşan yüksek seviyelerde 3-MCPD ve glisidol - kimyasal ester bileşikleri içeriyor. 

Diğer ürün geri çağırma işlemlerinde olduğu gibi, müşteriler ürünü herhangi bir TEDi mağazasında iade edebilirler. Tüketiciler daha sonra 2 Euro'luk satış fiyatını geri alabilir veya başka bir ürünle değiştirebilir. Tüketiciler başka soruları olması halinde TEDi ile +49 231 55577-0 numaralı telefondan veya [email protected] e-posta adresinden iletişime geçebilirler.

Fotoğraf: Unsplash - habibdadkhah

HABERE YORUM KAT