Almanya'da İslam uzmanından tehdit isyanı: Artık hiçbir yerde İslam'ı konuşmayacağım

Almanya'da İslam uzmanından tehdit isyanı: Artık hiçbir yerde İslam'ı konuşmayacağım

Tanınmış İslam uzmanı ve Tagesschau sözcüsü Constantin Schreiber aldığı tehditler sonrası artık Islam hakkında hiç konuşmayacağını söyledi.

Tanınmış Tagesschau sunucusu ve İslam uzmanı , kendisine yönelik çeşitli tehdit ve saldırıların ardından kendi ipini çekti.

Schreiber isyan ettiği açıklaması ise şöyle: “Artık İslam'la en ufak bağlantısı olan hiçbir şey hakkında yorum yapmayacağım. Bu konuda kitap yazmayacağım, talk show isteklerini geri çevireceğim, artık yapmayacağım.”

Schreiber ve ailesi bir süredir tehditler almaktaydı. Ayrıca Schreiber'ın açıklamasına göre kendisi ailesi ve yakın iş çevresinden hiçbir destek alamadı.

Politikacılar Schreiber'ın kararını hem destekledi hem de büyük tepki gösterdi.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser Schreiber davasıyla ilgili olarak konuştu

“İnsanlar gözdağı ve tehdit nedeniyle kamuoyundaki tartışmalardan çekildiklerinde, bu her zaman kötü bir işarettir; özellikle de diğerinin fikrini paylaşmıyorsanız. Gözdağı ve şiddet olduğunda hukukun üstünlüğü gerekir, dolayısıyla kimsenin galip gelmesine izin verilmez”

Federal Meclis Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki, Schreiber'i aşırı sağcılıkla hiçbir ilgisi olmayan “olağanüstü ve son derece zeki bir gazeteci” olarak tanımladı ve şöyle devam etti: “Ama eğer eleştirilerinin sözlü ve fiziki saldırılarla karşılandığı bir kamuoyu iklimi varsa demokrasi sorunumuz var demektir. Sonra hepimize sorular sorulur"

HABERE YORUM KAT