Almanya'da ırkçı öğrencinin evinde şoke eden liste!

Almanya'da ırkçı öğrencinin evinde şoke eden liste!

Almanya'nın Essen kentinde 16 yaşındaki bir lise öğrencisinin evine düzenlenen baskında, yabancı karşıtı manifestonun yanı sıra el yapımı bombalar, silah ve yay bulunmuştu.

Almanya’da geçtiğimiz hafta sonu özel timin düzenlediği bir operasyonla çok büyük bir katliamın önlendiği ortaya çıkmıştı. 16 yasındaki aşırı sağcı lise öğrencisi Jeremy R.’nin evinde yapılan aramada, hem Müslümanlara hem siyahilere karşı nefret ve kin beslediği, okulunda büyük bir katliam planladığı belirlenmişti. O baskınla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Notlarında Hitler’i öven ve onun sözlerine yer veren neonazi Jeremy R.’nin “Siyahi ırkı en sonunda yok etmenin zamanı gelecek” diye yazdığı, Müslümanlar hakkında ise “Müslümanları idam etmek her zaman en iyisidir” diye not düştüğü kaydedildi. Neonazi gencin el yazısıyla kaleme aldığı ve ‘Nefretim yumuşatılamaz’ diye başlayan notunda, “Öldüğüm gün, benin için son ama en güzel gün olacaktır” dediği belirtildi. Jeremy R.’nin, beyaz ırkın yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı korkusu yaşadığı belirtilirken, notlarında İngilizce, “Halkımızın varlığını ve beyaz çocukların geleceğini korumak zorundayız” yazdığı kaydedildi.

Kaynak: Hürriyet Avrupa
Fotoğraf: Unsplash

 

HABERE YORUM KAT