Almanya'da ilk uygulama! Doktor sadece aşı yaptıranları kabul edecek!

Almanya'da ilk uygulama! Doktor sadece aşı yaptıranları kabul edecek!

Aşağı Saksonya'daki Nordstadt'taki bir tıp merkezindeki doktorun açıklamaları olay oldu. 1 Ocak'tan itibaren sadece aşılananların ve iyileşenlerin bekleme salonuna alınacağını duyurdu

Aşağı Saksonya eyaleti Nordstadt'ta bulunan bir tıp merkezinde çalışan Dr. Christian Albert, 1 Ocak'tan itibaren sadece aşılananların ve iyileşenlerin bekleme salonuna alınacağını duyurdu.

Doktorun kendisine bu açıklaması sonrası 300'ün üzerinde nefret ve hakaret içerinde mektup geldi. Hatta gelen mektuplardan birinde bir kişi 1 Ocak sonrası kendisine zorla geleceğini yazdı. Yasal Sağlık Sigortası Hekimleri Derneği ise bu konuda endişeli.

Dr. Albert aşılanan insanların azınlıkta olduğunu ve bu durumun ise aşılananları terörize ettiğini savunuyor. Onlar yüzünden okullanların kapanma ve zorunlu maskeleme gibi önlemlerin halen sürdürülmek zorunda kalındığını belirtiyor. Bu sebeplerden dolayı 1 ocak tarihi itibarı ile böyle bir karar aldığını söylüyor.

Dr. Albert aşı ile ilgili şüpheleri olanlara ise tek cümle ile cevap veriyor: "BionTech veya Moderna gibi mRNA aşılarının genetik yapımızı değiştirebileceği korkusu saçma. mRNA, çekirdekten dışarıya gider, asla tersi olmaz."

Aşağı Saksonya Yasal Sağlık Sigortası Hekimleri Derneği sözcüsü ise bu konudaki endişesini şu sözlerle dile getiriyor: "Doktorlarımızın tedavi etme görevi var ve  ileri yaştaki hastaları reddetmelerine izin verilmiyor." Yine sözcüsün açıklamalarına göre, 1 ocak sonrası böyle bir uygulamaya geçilmesi durumunda Dr. Christian Albert için disiplin kurulu devreye girebilir.

Artı49 Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT