Almanya'da gaz krizi: Bazı gıdalar raflardan kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya

Almanya'da gaz krizi: Bazı gıdalar raflardan kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya

Almanya'daki gaz krizi sadece ürün fiyatlarını etkilemekle kalmıyor ayrıca bazı ürünlerin stok sıkıntısının ilerleyen günlerde daha da artma riski var.

Yaklaşan gaz kıtlığı, süpermarketlerin ve indirimcilerin raflarındaki yiyecekleri tehdit ediyor. Gaz krizi Almanya'yı hala sıkı bir şekilde kontrol altında tutuyor ve şu anda politikacılar ve tüketiciler için büyük endişe yaratıyor. Kıtlık ve yaklaşan gaz acil durumu nedeniyle, fiyatlar aylardır yükseliyor ve bunlar , Almanya'daki gaz krizi nedeniyle tüketiciler için 5000 Euroluk ek maliyet şeklinde bir sonraki elektrik faturasında büyük sorunlara neden olabilir . Ancak, acil bir durumda gaz bölünürse, Almanya'daki insanların tüketici davranışları üzerinde önemli bir etkisi olabilecek bir alan zarar görebilir o da gıda endüstrisi.

Almanya'da gaz krizi: Yaklaşan gaz acil durumu nedeniyle bazı yiyecekler ortadan kalkabilir

Ukrayna savaşının patlak vermesinden ve gaz tedarikiyle ilgili sorunlardan bu yana neredeyse tüm bakkaliye ürünleri önemli ölçüde daha pahalı hale geldi. Ancak Almanya'daki gaz krizi nedeniyle peynir, ekmek veya sosis fiyatlarındaki artış sadece başlangıç ​​olabilir. Gaz kıtlaşırsa, bazı gıdaların üretimi aylarca durdurulabilir. Bayrischer Rundfunk'tan alınan bilgiye göre , ilk mandıralar şimdiden bir kriz durumuna hazırlanıyor.

Endişe aslında yersiz değil: Almanya'daki gaz krizi nedeniyle bir kıtlık olması durumunda, gaz karneye tabi tutulabilir ve korunan tüketicilere öncelik verilebilir. Bu, özel haneleri ve kritik altyapıyı içeriyor.

Almanya'daki gaz krizi nedeniyle süpermarkette daha az seçenek: üreticiler kriz moduna giriyor

Soğuk aylarda, sadece gazlı ısıtma değil, aynı zamanda vatandaşların gıda arzı da belirleyici bir rol oynamaktadır. Almanya'daki gaz krizi nedeniyle tüketiciler muhtemelen kışın yün battaniyelerini almak zorunda kalırken , aç kalmaları pek olası görünmüyor. Ancak, süpermarket raflarında önemli ölçüde daha az seçenek olabilir. Süddeutsche Zeitung'un yazdığı gibi , Ukrayna savaşı ve bozuk tedarik zincirleri nedeniyle bazı perakendecilerin stoklarında şimdiden sıkıntılar var.

Üretici Nestlé kısa süre önce Alman fabrikalarının gaz sıkıntısıyla başa çıkmaya hazırlandığını duyurdu. Sonuç olarak, lokasyonlar Almanya'daki gaz krizi nedeniyle öncelikle temel ürünleri üretecek. Tatlılar daha sonra perakendeciler için kıt bir meta haline gelebilir. Bu arada tüketiciler gaz fiyatlarındaki keskin artış nedeniyle gazlı ısıtmaya alternatifler arıyorlar .

Almanya'da gaz krizi: Federal Şebeke Ajansı tüm alanları sistem için kritik olarak görmüyor


Ruhr24'de yer alan habere göre şirket, Almanya'daki gaz krizinin ortasında Nestlé'nin hangi gıdalara öncelik verdiğini açıklamak istemedi . Şirketin olası planları, Federal Ağ Ajansı başkanı Müller'in yaptığı açıklamalarla da örtüşüyor. Çikolatalı bisküvilerin sistem için "muhtemelen" kritik olmadığı yorumuyla üreticiler arasında büyük endişe yaratmıştı.

Fotoğraf:AA

HABERE YORUM KAT