Almanya'da fırtına ve şiddetli yağış uyarısı

Almanya'da fırtına ve şiddetli yağış uyarısı

Alman Hava Durumu Servisi, fırtına ve sağanak yağışların geri döneceğini duyurdu.

Alman hava durumu uzmanları, Hamburg ve Schleswig-Holstein'a şiddetli rüzgarlar ve sağanak yağışların yaklaştığını duyurdu. Alman Hava Durumu Servisi (DWD) tarafından yapılan duyurularda, Baltık kıyıları için de kuvvetli rüzgar ihtimali olduğu belirtildi.

DWD'ye göre, bugün başlaması beklenen rüzgarlar, başlangıçta ılımlı olacak ancak hafta içinde daha kuvvetli hale gelecek ve saatte 90 kilometreye kadar çıkacak. Gün boyunca devam edecek hafif yağışların da olacağı belirtilirken, sıcaklıkların 8 ila 9 derece arasında olacağı, ancak kuvvetli rüzgarlar nedeniyle hissedilen soğuğun çok daha fazla olabileceği belirtildi.

YAĞIŞLAR GERİ DÖNÜYOR

Uzmanlara göre, rüzgarlar, Salı günü de rahatsız edici olmaya devam edecek. Havanın yine fırtınalı olması ve daha fazla yağmur yağması bekleniyor. Kötü havaya rağmen termometreler altı ila on derece arasında sıcaklık gösterecek. Gökyüzü bulutlu kalmaya devam edecek olsa da Çarşamba günü hafif bir hafifleme görülecek. Fırtına dinecek ve hava en fazla beş derece ile serin kalacak.

Yağmurlu dönem hafta sonunda geri dönecek. Perşembe günü yine yağmur yağacak ve hava rüzgarlı olacak. Soğuğa rağmen sıcaklıklar yeniden on dereceye kadar yükselecek.

ARTI49
Fotoğraf: AA

HABERE YORUM KAT