Almanya'da eyaletlerden Kovid-19 hamlesi! Yeni kurallar neler ?

Almanya'da eyaletlerden Kovid-19 hamlesi! Yeni kurallar neler ?

Almanya'daki bazı eyaletler, hızla artan Covid-19 vakalarının daha da artmasını önlemek için daha sert düzenlemeler getiriyor.

Almanya, rekor enfeksiyon oranları ve artan hastaneye yatış seviyeleri ile dördüncü bir vaka dalgasıyla boğuşuyor.

Doğudaki Saksonya eyaletinde ve vaka sayılarının özellikle yüksek olduğu kuzeydeki Schleswig-Holstein eyaletinde yeni kurallar başladı.

Saksonya'da tüm kültür ve eğlence tesisleri, barlar, kulüpler ve diskolar kütüphanelerden ayrı tutulmuştur. Ancak temel günlük ihtiyaçları karşılayan dükkanlar herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmıyor.

Saksonya'da henüz aşılanmamış kişiler daha fazla kısıtlamayla karşı karşıya ve bölgelerinde yeni enfeksiyonların haftalık insidans oranı 100.000 kişi başına 1.000'den yüksek olduğunda, geçerli bir sebep olmadan 22:00 ile 06:00 saatleri arasında dışarı çıkmalarına izin verilmeyecektir.

Bu arada güneybatı Baden-Württemberg eyaletinde, aşıları olmayanlar üç ilçede evlerini ancak 21.00 ile 05.00 saatleri arasında terk edebilirler.

Ve kuzey Schleswig-Holstein'da, sadece aşılanmış veya bir enfeksiyondan kurtulmuş olanlar iç mekan eğlence etkinliklerine katılabilir.

Pazartesi günü, Sağlık Bakanı Vekili Jens Spahn'ın da belirli bir aşının mevcudiyeti konusundaki sınırlamalar hakkındaki bir tartışmanın ardından basına açıklama yapması bekleniyor.

Artı49 Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT