Almanya'da estetik ameliyatla hastasını öldüren doktora ceza çıkmadı!

Almanya'da estetik ameliyatla hastasını öldüren doktora ceza çıkmadı!

Almanya'da bir jinekolog, estetik operasyon sırasında hastasını öldürdü. Adam meslekten men edilmezken, yalnızca iki yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı!

Frankfurt am Main Bölge Mahkemesi, bir jinekoloğu, ölümcül bir estetik operasyon nedeniyle iki yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırdı. Bir mahkeme sözcüsünün bugün yaptığı açıklamaya göre, adamın mesleğini icra etmesi yasaklanmadı. Adam ölümle sonuçlanan saldırıdan suçlu bulundu. Adamın meslekten ihraç edilmemesi ise tartışmalara neden oldu.

Daire, 61 yaşındaki şahsın suçun işlendiği tarihte Harz Dağları'ndaki bir kliniğin başhekimi olduğunun ve serbestçe anlaşılan fiyatlarla nakit ödeme karşılığında tanıdığı doktorların muayenehanelerinde ülke çapında faaliyet gösterdiğinin kanıtlandığını değerlendirdi.

NE YAPMIŞTI

Diğer şeylerin yanı sıra, o dönem hastasına göğüs büyütme ve liposuction teklif etmişti. Bu yan faaliyet Kasım 2019'da ölümcül bir operasyona yol açmıştı.

Adam, Frankfurt'taki bir pratisyen hekimin muayenehanesinde 34 yaşındaki bir kadını tek başına ameliyat etmişti. Kadın, yanlış anestezi tedavisi nedeniyle kalbi durmuştu. Uzun süreli oksijen eksikliği, büyük ve geri döndürülemez beyin hasarına yol açmıştı. Kadın ameliyattan sadece iki hafta sonra hayatını kaybetmişti.

ARTI49

FOTOĞRAF: unsplash

HABERE YORUM KAT