Almanya'da en çok hız tuzaklarının olduğu şehirler

Almanya'da en çok hız tuzaklarının olduğu şehirler

Hangi şehirlerde hız kameralarına yakalanma olasılığınız daha yüksektir? Yapılan bir analiz, şehirler arası büyük farklılıkları ortaya koydu. Freiburg en üst sırada yer alırken, Köln son sırada bulunuyor...

Hangi şehirlerde hız kameralarına yakalanma olasılığınız daha yüksektir? Bir hukuk firması tarafından yapılan analiz büyük farklılıklar ortaya koyuyor.

Hız kamerasına yakalandığında mutlu olan sürücü muhtemelen yoktur. Bununla birlikte, hız kontrolleri için kesinlikle önemli yerler vardır: Örneğin okulların, anaokullarının veya huzurevlerinin önünde.

Peki Alman şehirlerinde hız yapmak ne kadar farklıdır? Aslında, yapılan bir analizin de gösterdiği gibi, hız kameralarının sayısında büyük farklılıklar var.

Hukuk firması Goldenstein, Almanya'nın en büyük 40 şehrindeki sabit, mobil ve yarı sabit hız kameralarının ortalama sayısını analiz etti. Daha iyi bir karşılaştırılabilirlik sağlamak amacıyla bu değerler mevcut yol alanına göre de belirlendi. Sonuç, analiz edilen 40 şehirde 1.000 hektar yol yüzeyi başına ortalama 11,47 hız kamerası düşüyor. Freiburg im Breisgau, 1.000 hektar yol yüzeyi başına ortalama 35,37 hız kamerası ile en üst sırada yer aldı.

İşte en çok hız kamerasına sahip 10 şehir:

ŞehirHer 1.000 hektar yol alanı için ortalama hız kamerası sayısı
1. Freiburg im Breisgau35,37
2. Wiesbaden33,89
3. Wuppertal25,92
4. Karlsruhe25,81
5. Hannover22,56
6. Stuttgart21,4
7. Lübeck18,96
8. Bielefeld16,44
9. Mönchengladbach16,17
10. Köln16,15

HANGİ ŞEHİRLER "GÜVENLİ"

Araştırmanın yazarlarına göre, Freiburg, Wiesbaden ve Wuppertal şehirleri Almanya'daki en yüksek hız kamerası yoğunluğuna sahiptir, çünkü bu şehirlerde çok sayıda sabit hız kamerası bulunuyor. Analize göre Magdeburg'da tek bir sabit hız kamerası bile bulunmamaktadır. Ancak sabit hız kameraları nispeten nadiren tetiklenmektedir, çünkü bölgeyi tanıyan sürücüler elbette bu kameraların farkındadır. Bu nedenle hareketli ya da yarı sabit hız kameraları sürücüler için çok daha tehlikelidir.

Bu nedenle hukuk firması, şehirleri 1.000 hektar yol yüzeyi başına düşen mobil ve yarı sabit hız kamerası sayısına göre sıralayan bir başka sıralama daha derledi. Burada durum oldukça farklı görünüyor. Burada ilk 3 şehir; Bonn (3,87), Oberhausen (2,7) ve Mannheim (2,6). Yani burada "flaşör" yakılması nispeten olasıdır. Buna karşın Bremen (0,31), Dresden (0,37) ve Kassel'deki (0,38) sürücüler en azından istatistiksel olarak hız tuzaklarına karşı nispeten "güvenlidir".

YASAKLAR VAR

Bu arada, kameralara yakalanmamanın en kolay yolu hız sınırına uymaktır. Kendinizi hız kameralarından korumak için çeşitli teknik hileler olsa da, bunların çoğu yasa dışıdır. Örneğin, Almanya'da hız kamerası uyarı uygulamalarının kullanımı yasaktır ve bir mahkeme kararına göre bu durum yolcular için de geçerlidir.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum