Almanya’da yazlık kiralarında büyük artış

Almanya’da yazlık kiralarında büyük artış

Pandemi nedeniyle sadece klasik tatil ülkelerinde değil, aynı zamanda Almanya içinde de tatil amaçlı ev kiralarının yüksek oranda artış gösterdiği bildirildi.

Konuyla ilgili yapılan araştırmalara göre sayfiye bölgelerindeki özel yazlık evlerinin fiyatlarında geçen yıla oranla ortalama yüzde 30 artış oldu.

Aynı şekilde otellere bağımlı kalmak istemeyen tatilcilerin büyük rağbet gösterdiği karavan araç fiyatlarının da yüzde 20 artış gösterdiği, kiralık araç bulmakta zorluklar yaşandığı ifade edildi.

Yaklaşan tatil sezonu nedeniyle vatandaşların alternatif tatil arayışlarına girdiği Almanya’da özel ev ve karavan fiyatlarında olağanüstü sıçrama yaşandığı, özellikle de Almanya’nın kuzey kıyılarındaki kiralık ev fiyatlarının rekor seviyeye çıktığı belirtildi.

Yapılan araştırmalara göre, Almanlar bu sene de ülke içinde tatil yapmaya öncelik veriyor. En fazla rağbet gören bölgelerin ise kuzeydeki deniz kıyıları ile güneydeki dağlık kesimlerin olduğu belirtiliyor. Kısıtlamaların hafifletilmesiyle söz konusu bölgelere büyük akın olacağı, sayfiye beldelerinin yaklaşan tatil için hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladığı ifade ediliyor.

HABERE YORUM KAT