Almanya'da bunu yapmak ceza sebebi olabilir

Almanya'da bunu yapmak ceza sebebi olabilir

Denetim aralığının uzun olması sizi rahatlatmasın. Almanya'da ister kiracı olun isterseniz sahibi; garaj kullanım yönetmeliğine aykırı davranışlarınız, para cezası ile cezalandırılabilir.

Almanya'da garajlara istediğiniz aracı park edebileceğiniz yönündeki yaygın kanının hatalı olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bunu yapmak size bir fatura da çıkarabilir...

Kiraladığınız ya da sahibi olduğunuz garajlarda otomobiliniz hariç hiçbir aracı park edemezsiniz. Aracınız kayıtlı ve trafiğe çıkabilir halde olmalıdır. Kaydı silinmiş bir arabanın da bu garajlarda bulunması genellikle yasaktır.

GARAJLAR DEPO DEĞİLDİR

Yönetmeliğe göre, garajların depo veya ardiye olarak kullanılması da yasaktır. İstisnalar sadece özel izin verilmesi halinde yapılabilir. İzin olmadan da garajda arabanın yanı sıra başka eşyalar da depolanabilir ancak bunların araçla bağlantısı olan aksesuar ve parçalar olması gerekir. Bunlar arasında lastikler, çocuk koltukları, tavan kutusu veya aletler sayılabilir.

BİSİKLET PARK ETMEK YASAKLANABİLİR

Bir motosiklet de, arabaların park etmesini engellemediği sürece genellikle bir araba garajında tolere edilir. Ancak garaj sahipleri, bisikletlerin park edilmesini yasaklayabilir. Bu durumda kiracılar da bu kurala uymak zorundadır

YÜKSEK CEZALAR

Belediyeler, araba garajları için kullanım yönetmeliklerini ihlal eden garaj kullanıcılarına veya sahiplerine para cezası uygulayabilir. Para cezası şu an için ortalama 500 Euro'dur. Ancak bu tür garaj denetimleri nadiren yapılmaktadır.

ARTI49

HABERE YORUM KAT