Almanya'da 2024 vergi beyannamenizi hazırlayın: Son başvuru tarihleri açıklandı

Almanya'da 2024 vergi beyannamenizi hazırlayın: Son başvuru tarihleri açıklandı

Almanya'da vergi beyannamesi verme süreleri belirlendi. 2023 için son tarih 31 Ağustos 2024 olarak belirlendi.

Birçok insan vergi beyannamesi hazırlamaktan hoşlanmaz ve hazırlaması çok zaman alır. Bu nedenle, beyanname vermek zorunda olan herkesin son başvuru tarihini yakından takip etmesi oldukça önemli. Son başvuru tarihini kaçırırsanız, Maliye'den gecikme cezası alabilirsiniz. Almanya'da vergi beyannamelerinin son başvuru tarihleri açıklandı.

2024 İÇİN VERGİ BEYANNAMESİ

Zorunlu beyanname vermek ve beyannameyi kendiniz hazırlamak istiyorsanız, sunmanız gereken son tarihlerle ilgili olarak Birleşik Vergi Yardımı (VLH) dikkat çekiyor: 2023 vergi yılı için beyannamenizi en geç 31 Ağustos 2024'e kadar Maliye'ye iletmelisiniz. Bu tarih Cumartesi gününe denk geldiğinden, son başvuru tarihi bir sonraki Pazartesi yani 2 Eylül 2024 olarak belirlendi.

VERGİ DANIŞMANI ARACILIĞIYLA HANGİ TARİH GEÇERLİDİR?

Vergi beyannamesini vergi danışmanı veya vergi yardım derneği aracılığıyla hazırlatan vergi mükelleflerinin daha fazla süresi vardır. Çünkü o zaman farklı son başvuru tarihleri geçerlidir. Vergi uzmanları için son başvuru tarihi genellikle takip eden yılın Şubat ayının sonudur. Ancak burada da VLH'nin bildirisinde belirtildiği gibi dördüncü Korona Vergi Yardımı Kanunu geçerlidir.

ARTI49

FOTOĞRAF: Unsplash

HABERE YORUM KAT