Almanya vize sistemini değiştirdi, randevu almak isteyenleri neler bekliyor

Almanya vize sistemini değiştirdi, randevu almak isteyenleri neler bekliyor

Almanya'nın Türkiye Büyükelçiliği, vize sistemini değiştirdiğini duyurdu. Buna göre, artık vize başvuruları için boş randevu tarihi bulma sıkıntısı ortadan kalkacak.

Almanya’nın Türkiye Büyükelçiliği, X'deki hesabında vize başvuruları için yeni bir sistem uygulamaya başladığını duyurdu. Açıklamaya göre, artık randevu almak isteyenler için bekleme listesi uygulanacak.

RANDEVU SÜRECİ NASIL OLACAK?

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, Almanya’nın Türkiye’deki temsilciliklerinin internet sitesinden kayıt oluşturması gerekiyor. Bu kayıt işlemi tamamlandıktan sonra randevu talebinde bulunan kişilere sırayla randevu verilecek. Randevu almak için bekleme listesine kayıt oluşturulduktan sonra iDATA tarafından gönderilecek e-postadaki randevu tarihinin onaylanması gerekiyor. Onaylandıktan sonra 48 saat içinde hizmet ücreti ödenmesi gerekecek.

Bu yeni uygulama ile uzun süreli boş randevu arama ihtiyacının ortadan kalkması hedefleniyor. Daha önce Schengen vizesi için uzun süre beklemek zorunda kalan başvuru sahipleri artık daha düzenli bir şekilde randevu alabilecekler.

ARTI49

HABERE YORUM KAT