Almanya iki ülkeyi daha riskli bölge listesinden çıkardı

Almanya iki ülkeyi daha riskli bölge listesinden çıkardı

Almanya, yaz başlarken tatil için tercih edilen Fransa, Yunanistan, İsviçre gibi ülkeleri "riskli bölgeler" listesinden çıkarttı.

Almanya tercih edilen tatil ülkeleri Fransa, Yunanistan, İsviçre ile İspanya'nın bazı kentlerini, riskli bölgeler listesinden çıkarttı. Riskli bölgeler listesini güncelleyen Robert Koch Enstitüsü'nden bugün yapılan açıklamada, koronavirüs vaka sayılarında düşüş kaydedilmesi nedeniyle bu ülke ve bölgelerin riskli bölgeler kategorisinden çıkartıldığı belirtildi. Ayrıca Belçika, Estonya, Norveç, Filistin bölgeleri, Ürdün ve Litvanya ile Hollanda, Danimarka ve Slovenya'nın bazı bölgeleri de riskli bölgeler listesinden çıkartıldı.

Bu güncelleme ile bu ülke ve bölgelerden gelenlere Almanya'ya girişte korona kısıtlamaları gevşetildi. Bu ülke ve bölgelerden karayolu ile Almanya'ya giriş yapanlara hiçbir korona kısıtlaması uygulanmayacak. Ancak havayolu ile gelenlerin, riskli bölgeden gelmese bile uçuştan önce koronavirüs testinin sonucunun negatif olduğunu veya aşılarını tamamladığını ya da Covid-19 geçirerek iyileştiğini belgelemesi gerekiyor.

Haberin tamamını DW Türkçe 'den okuyabilirsiniz

HABERE YORUM KAT