Almanya gelecek hafta 30 dereceyi görecek mi?

Almanya gelecek hafta 30 dereceyi görecek mi?

Almanya önümüzdeki hafta bu senenin en sıcak haftasını yaşayacak. Berlin’de sıcaklıkların 25 derece civarında olması bekleniyor.

Hafta sonu ile birlikte güneş Almanya’nın üzerinde parlayacak. Alman Hava Servisi’nden Adrian Leyser: “Hava sıcaklıkları tişört giymek için uygun olan 24 dereceye kadar çıkacak” dedi. Berlin’de hava sıcaklığının Cumartesi ve Pazar günleri bulutsuz, yağışsız ve 20 derece civarında olması bekleniyor. 

Ancak güneyde ve kuzeyde durum biraz farklı gözüküyor. Alpler civarında yoğun bir yağmur bekleniyor. Alplerde ve kuzeyde yağmurla birlikte sıcaklık 15 dereceye kadar düşebilir.

Leyser, Pazar günü Kuzey Denizi üzerinde "Wolf" yüksekliğinin artacağını ve bu durumun yavaş yavaş soğuk cepheye son vereceğini açıkladı.

Salı günü 24-29 derece

Salı günü bol güneş ışığı ve sıcaklığın 24 ila 29 derece arasında olması bekleniyor. Berlin’de ise sıcaklığın 20 derece ve havanın güneşli olması bekleniyor. 

Bununla birlikte, haftanın ortasından itibaren, en azından Almanya'nın kuzey yarısında, daha soğuk hava dalgaları Atlantik'in derin eteklerinde bekleniyor. Güneyde ise yaz haftası yaşanma olasılığı hala var. Berlin’de sıcaklığın hafta boyu devam etmesi bekleniyor: Çarşamba günü 24 derece, Perşembe günü 23 derece ve Cuma günü hafif bulutlu 22 derece .
 

Haber Çeviri: Tuğba Ünal
Fotoğraf:

HABERE YORUM KAT