Almanya bu kadını arıyor! Polislerin dibinden 1 milyon euro çaldı... Sırra kadem bastı

Almanya bu kadını arıyor! Polislerin dibinden 1 milyon euro çaldı... Sırra kadem bastı

Almanya'da bir kadın, polisin dibinde 1 milyon euro'luk vurgun yaptı. Alman polisi 42 yaşındaki Mirnesa S. isimli kadının yakalanması için 'insan avı' başlattı.

Almanya, Stuttgart’ta bir nakit para nakil şirketinde çalışan 42 yaşındaki Mirnesa S. için insan avı başlattı.

Evi polis karakoluna sadece 250 metre uzakta olan Mirnesa’nın polislerin burnunun dibinden 1 milyon euro çalarak kayıplara karışması Almanya medyasının birinci gündem maddesi haline geldi.

Sözcü'nün haberine göre; Ekim ayının ortasında 1 milyon euro çaldığı ortaya çıkan fakat bunun öğrenilmesinden sonra kayıplara karışan Mirnesa için yerel yetkililer harekete geçti. Evi karakoldan sadece 340 adım uzakta olan Mirnesa’nın başarısı ve polislerin başarısızlığı alay konusu oldu.

Evinin boş olduğu açıklanırken yerel polis yetkililer, “Şu ana kadar Mirnesa için bir dizi ihbar geldi. Fakat şu an onu bulamıyoruz. Mirnesa halen kayıp” dedi.

Bild’e konuşan Mirnesa’nın komşusu, “Buraya 2021 yılının yaz aylarında taşındı. Kendisinin bir şubenin müdürü olduğunu ve öğlen ile gece yarısına kadar çalıştığını söyledi” dedi. Bölgede hizmet veren bir fırının sahibi ise, “Çok sakin bir hayat yaşıyordu. Bazen yakışıklı partneri ve köpeğiyle yürüyüş yapıyordu” dedi.

Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild, polisin Mirnesa için acil ihbar hattı oluşturulduğunu da aktardı.

Fotoğraf: Unsplash - diesektion

HABERE YORUM KAT